Don't Miss
Home » Wiadomości » Wypadek w Gnojniku – 27 października – 3 ofiary śmiertelne

Wypadek w Gnojniku – 27 października – 3 ofiary śmiertelne

pspbrzeskoTrzy ofiary śmiertelne i co najmniej 9 osób rannych – to bilans niedzielnego wypadku do jakiego doszło po godzinie 17. Zdarzenie miało miejsce w centrum Gnojnika (obok kościoła) na drodze krajowej nr 75. W wypadku brały udział dwa busy i samochód osobowy.

Jak informuje tvn24 – do wypadku doszło, kiedy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej osobowy volkswagen golf wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym drogą krajową busie mercedes sprinter. Kierowca tego pojazdu chcąc uniknąć zderzenia ostro skręcił w stronę pobocza, otarł się o golfa i nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku tego bus przewrócił się i dachował.

Na miejsce wypadku jako pierwsza przybyła jednostka KSRG OSP Gnojnik. Chwilę po niej na miejsce przybyły kolejne zastępy JRG Brzesko i zespoły ratownictwa medycznego.

Mercedesem podróżowało 11 osób. Prawdopodobnie wypadły one z pojazdu w trakcie dachowania i zostały przez niego przygniecione.

Jak poinformowała straż pożarna, rannych zostało 8 osób z mercedesa (w tym kilka ciężko rannych) i jedna z volkswagena. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon dwóch osób. Kolejna ofiara zmarła już po przewiezieniu do szpitala. Nikt z samochodu osobowego nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnej – w tym ciężki pojazd ratownictwa technicznego z Komendy Miejskiej w Tarnowie. W akcji brało udział osiem zespołów ratownictwa medycznego. W akcji ratunkowej brał udział także śmigłowiec LPR.

Mercedesem podróżowała prawdopodobnie wycieczka, która wracała z Krynicy do Częstochowy.

Droga została zablokowana. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać do ok. godz. 22. Policja wyznaczyła objazd dla kierunku od Nowego Sącza do Krakowa przez Jurków, Muchówkę, Nowy Wiśnicz i Bochnię; dla kierunku od Brzeska do nowego Sącza przez Brzesko, Wojnicz i Jurków.

Galeria zdjęć <==

Foto- PSP Brzesko

IB/ tvn24 / PSP Brzesko

Foto-IB

2 komentarze

  1. Z szacunku – takiego zdjecia byście nie udostępniali..

  2. Zdjęcie ze strony PSP w Brzesku z pracującymi ratownikami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast