Don't Miss
Home » Wiadomości » Wypięknieją targowiska w Szczurowej, Szczucinie i Ryglicach

Wypięknieją targowiska w Szczurowej, Szczucinie i Ryglicach

W Szczurowej, Szczucinie i Ryglicach powstaną nowoczesne targowiska. W piątek, 5 października w tarnowskiej Agendzie Urzędu Marszałkowskiego członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys przekazał beneficjentom z powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego umowy gwarantujące dofinansowanie przyznane w ramach naboru do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego.

– Jest to pierwszy tego typu program w tej perspektywie finansowej, który pozwoli stworzyć optymalne warunki obrotu artykułami żywnościowymi pochodzącymi bezpośrednio od rolnika – podkreślił Stanisław Sorys.

Beneficjenci dziękując za wsparcie podkreślali, że przyznane dotacje pozwolą na uporządkowanie infrastruktury handlowej w gminach oraz znacząco wpłyną na podniesienie jakości handlu bezpośrednio od rolników.

Wsparcie na realizacje projektów trafi do trzech beneficjentów.: Gmina Szczucin w ramach projektu „Remont i przebudowa placu targowego w miejscowości Szczucin – program Mój Rynek” otrzyma dofinansowanie 1 000 000,00 zł, wartość całkowita projektu to 2 904 049,65 zł.

Gmina Szczurowa w ramach projektu „Remont targowiska wiejskiego w Szczurowej” otrzyma dofinansowanie 515 728,00 zł, wartość całkowita projektu to 839 080,13 zł.

Gmina Ryglice w ramach projektu „Budowa targowiska stałego w Ryglicach” otrzyma dofinansowanie 1 000 000,00 zł, wartość całkowita projektu to 2 033 066,79 zł.

Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach naboru do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” dla operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego, przyznał dofinansowanie 19 projektom z Małopolski o łącznej wartości 16 798 990,00 zł.

malopolskie.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast