Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wypięknieją targowiska w Szczurowej, Szczucinie i Ryglicach

Wypięknieją targowiska w Szczurowej, Szczucinie i Ryglicach

W Szczurowej, Szczucinie i Ryglicach powstaną nowoczesne targowiska. W piątek, 5 października w tarnowskiej Agendzie Urzędu Marszałkowskiego członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys przekazał beneficjentom z powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego umowy gwarantujące dofinansowanie przyznane w ramach naboru do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego.

– Jest to pierwszy tego typu program w tej perspektywie finansowej, który pozwoli stworzyć optymalne warunki obrotu artykułami żywnościowymi pochodzącymi bezpośrednio od rolnika – podkreślił Stanisław Sorys.

Beneficjenci dziękując za wsparcie podkreślali, że przyznane dotacje pozwolą na uporządkowanie infrastruktury handlowej w gminach oraz znacząco wpłyną na podniesienie jakości handlu bezpośrednio od rolników.

Wsparcie na realizacje projektów trafi do trzech beneficjentów.: Gmina Szczucin w ramach projektu „Remont i przebudowa placu targowego w miejscowości Szczucin – program Mój Rynek” otrzyma dofinansowanie 1 000 000,00 zł, wartość całkowita projektu to 2 904 049,65 zł.

Gmina Szczurowa w ramach projektu „Remont targowiska wiejskiego w Szczurowej” otrzyma dofinansowanie 515 728,00 zł, wartość całkowita projektu to 839 080,13 zł.

Gmina Ryglice w ramach projektu „Budowa targowiska stałego w Ryglicach” otrzyma dofinansowanie 1 000 000,00 zł, wartość całkowita projektu to 2 033 066,79 zł.

Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach naboru do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” dla operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego, przyznał dofinansowanie 19 projektom z Małopolski o łącznej wartości 16 798 990,00 zł.

malopolskie.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast