Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wyróżnieni “Gnojniczanie”

Wyróżnieni “Gnojniczanie”

Grupy kolędnicze biorące udział w 45. Góralskim Karnawale zaprezentowały wysoki poziom merytoryczny i artystyczny.

Podczas Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach 9-11 lutego 2017 r. kilkuset wykonawców z różnych regionów Polski prezentowało tradycyjne widowiska kolędnicze.

W tym zaszczytnym gronie po raz kolejny z dobrej strony pokazali się „Gnojniczanie”, zdobywając wyróżnienie w konkursie grup kolędniczych.

Co warto zauważyć grupy które dotarły do finału w Bukowinie Tatrzańskiej musiały przejść dodatkowo podwójne eliminacje w województwie małopolskim (gminne oraz powiatowe lub regionalne). Wieloletnia praca członków grup kolędniczych oraz instytucji ich wspierających (eliminacje regionalne połączone są z konsultacjami metodycznymi prowadzonymi przez etnografów) mają znaczący wpływ na wzrost poziomu wykonawczego.

 – Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy opiekunce grupy Helenie Święch i wszystkim Panom występującym w „Gnojniczanach” za kultywowanie lokalnej tradycji, a także za promowanie Gminy Gnojnik na arenie ogólnopolskiej, poprzez zaprezentowanie wysokiego poziomu widowiska – możemy przeczytać na stronie gnojnik.pl.

Galeria zdjęć <==

gnojnik.pl / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast