Don't Miss
Home » Wiadomości » Wystartowało babskie gotowanie

Wystartowało babskie gotowanie

„Babskie Gotowanie” to cykl warsztatów realizowanych w ramach projektu  „Edukacja regionalna szansą na lepszy rozwój i promocję produktu regionalnego Przedgórza” obejmującego swoim zasięgiem cztery gminy Borzęcin, Brzesko,  Dębno i Radłów. Projekt realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie przy współfinansowaniu ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach wniosku złożonego do LGD „Kwartet na Przedgórzu”. – To część projektu realizowanego w tym roku przez naszą placówkę – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin. – Oprócz warsztatów w czterech gminach Kwartetu zaplanowaliśmy także utworzenie Mobilnego Centrum Wiedzy i Kultury, w którym w okresie letnim kilkukrotnie zorganizowane zostaną warsztaty z kultywowania tradycji funkcjonujących na obszarze w zakresie rękodzielnictwa.

RADŁÓW. WARSZTATY KULINARNE – BABSKIE GOTOWANIE.

RADŁÓW. WARSZTATY KULINARNE – BABSKIE GOTOWANIE.

Opublikowany przez Informator Brzeski na 21 lutego 2018

Pierwsze z zaplanowanych spotkań w ramach „Babskiego Gotowania” odbyło się 23 stycznia br. w Restauracji Radłowskiej. Udział w nim był okazją do zapoznania się z tajnikami sztuki kulinarnej, a w szczególności możliwości wykorzystania grzybów leśnych do przygotowywanych potraw.  – Łosoś ze szpinakiem w sosie kurkowym lub podawany w formie przystawki z marynowanymi grzybkami – to niektóre z dań, które dziś przygotowaliśmy – mówi Stanisław Zięba, kucharz przeprowadzający warsztaty.

Istotnym elementem spotkania było również zaprezentowanie sztuki serwowania potraw w sposób bardziej odświętny, niż tradycyjnie. Do tego celu zostały  wykorzystane elementy carvingu, czyli ozdoby z warzyw i owoców.

– Uczestniczkami zajęć były kobiety działające w kołach gospodyń wiejskich oraz pasjonatki sztuki kulinarnej z gminy Radłów. Dziękuję Anecie Żurek za pomoc w zorganizowaniu grupy liczącej ponad dwadzieścia osób – komentuje Katarzyna Żurek, koordynująca projekt z ramienia GOK Borzęcin.

Kolejne spotkanie już we wtorek 27 lutego br. od godz. 16:00 w brzeskiej restauracji August. Serdecznie zapraszamy!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja pn.: „Edukacja regionalna szansą na lepszy rozwój i promocję produktu lokalnego Przedgórza”. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ug

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast