Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wystawa Teresy Kluzik – “Ikony” otwarta

Wystawa Teresy Kluzik – “Ikony” otwarta

4 września 2012r. w sali wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbył się wernisaż wystawy IKONY Teresy Kluzik, zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną. W klimat wystawy wprowadził uczestników mgr Jerzy Wyczesany, który przeczytał pracę Barbary Dudzik-Łozińskiej traktującą o historii, technice i zasadach tworzenia ikon a także o postaciach na nich przedstawianych, dodając ciekawe informacje dotyczące rejonów kultywujących sztukę ikonografii w Polsce oraz wybitnych jej twórców.

O swojej pasji opowiedziała autorka ikon Teresa Kluzik, urodzona w Mielcu, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Pisaniem ikon zainteresowała się jakiś czas temu. Jej ikony nie są pisane wedle starych reguł – ścisłych kanonów. Znane ikony służą jej jako inspiracja do powstania nowego spojrzenia, zawsze jednak zachowując indywidualne przesłanie. Poza pisaniem ikon artystka maluje portrety i pejzaże. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i USA.

Wystawę można oglądać do końca września 2012r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. Istnieje możliwość zakupu ikon.

bbibliotekabrzesko.pl

Foto-Bogusław Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast