Don't Miss
Home » Kultura » Wystawa Teresy Kluzik – “Ikony” otwarta

Wystawa Teresy Kluzik – “Ikony” otwarta

4 września 2012r. w sali wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbył się wernisaż wystawy IKONY Teresy Kluzik, zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną. W klimat wystawy wprowadził uczestników mgr Jerzy Wyczesany, który przeczytał pracę Barbary Dudzik-Łozińskiej traktującą o historii, technice i zasadach tworzenia ikon a także o postaciach na nich przedstawianych, dodając ciekawe informacje dotyczące rejonów kultywujących sztukę ikonografii w Polsce oraz wybitnych jej twórców.

O swojej pasji opowiedziała autorka ikon Teresa Kluzik, urodzona w Mielcu, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Pisaniem ikon zainteresowała się jakiś czas temu. Jej ikony nie są pisane wedle starych reguł – ścisłych kanonów. Znane ikony służą jej jako inspiracja do powstania nowego spojrzenia, zawsze jednak zachowując indywidualne przesłanie. Poza pisaniem ikon artystka maluje portrety i pejzaże. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i USA.

Wystawę można oglądać do końca września 2012r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. Istnieje możliwość zakupu ikon.

bbibliotekabrzesko.pl

Foto-Bogusław Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast