Don't Miss
Home » Kultura » Występ kapeli Pastuszkowe Granie w Gruzji

Występ kapeli Pastuszkowe Granie w Gruzji

Muzyka krakowska w wykonaniu kapeli zabrzmiała podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej i Kościelnej im. Giorgi Garaganidze w Batumi. Oprócz kapeli „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej Polskę na tym prestiżowym festiwalu reprezentował chór z Krakowa O’DELA. Wielkie bogactwo tradycyjnego folkloru i wysoki profesjonalizm pokazali gospodarze, soliści i zespoły z różnych regionów Gruzji oraz goście z Ukrainy i Litwy. W ramach festiwalu na Uniwersytecie Batumskim odbyła się konferencja naukowa z udziałem naukowców i folklorystów z Gruzji i zagranicy. Muzycy ze Szczurowej wykonali tradycyjne melodie, tańce i przyśpiewki Krakowiaków Wschodnich. Przede wszystkim z regionu szczurowskiego. Wielkim aplauzem została przyjęta wykonana przez kapelę na zakończenie występu tradycyjna gruzińska pieśń „Suliko”.

Festiwal nieprzypadkowo odbywa się w Batumi. Jest to perła turystyczna Gruzji. Miasto położone na wybrzeżu Morza Czarnego w pobliżu granicy z Turcją, stolica autonomicznej republiki Adżarii. Batumi jest trzecim co do wielkości miastem kraju (po Tbilisi i Kutaisi). Dużym ośrodkiem przemysłowym i znanym uzdrowiskiem.

Wyjazd do Gruzji kapela zawdzięcza pomocy i finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Szczurowa, Starostwa Powiatowego w Brzesku, dwóch brzeskich firm – Zasada Trans Spedition i Przedsiębiorstwa Budowlano – Handlowego Edmund Leś.

Kapela wystąpiła w składzie: Vitalina i Michał Pastuchowie, Kinga Maj, Teresa Czuj, Mateusz Budyn.
Występy, wywiady i wydarzenia festiwalowe relacjonowała Państwowa Telewizja oraz media gruzińskie. Relację filmową można zobaczyć na stronie Telewizji Tbilisi: http://rustavi2.ge/ka/video/28504?v=2

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast