Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wznowiono prace na budowie Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

Wznowiono prace na budowie Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

DSC_8912Ruszyły prace związane z realizacją II etapu budowy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Zadanie, w zakresie którego przewidziano wykonanie pozostałych prac wykończeniowych oraz kompleksowe zagospodarowanie przyległego terenu realizuje firma EKO – BUD z Tarnowa, z którą gmina, we wrześniu br. podpisała stosowną umowę. Wartość realizowanej umowy zamyka się kwotą 6 milionów 470 tysięcy brutto, a termin jej wykonania upływa 31 sierpnia 2014 roku. Centrum Rehabilitacji wraz z Domem Pomocy Społecznej zostanie uruchomione z początkiem 2015 roku.

Ponad roczna przerwa w realizacji inwestycji, dobrze przysłużyła się przedsięwzięciu – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – W międzyczasie wykonano dodatkowe opracowania projektowe poprawiające funkcjonalność obiektu oraz zmniejszające koszty jego eksploatacji. Co jednak najważniejsze, uzyskano w drodze przetargu zdecydowanie korzystniejszą cenę za realizację zadania, od tej proponowanej przez poprzedniego wykonawcę – dodaje gospodarz gminy.

Przypomnijmy, że gmina Borzęcin w czerwcu 2012 roku zdecydowała o zakończeniu współpracy z poprzednim wykonawcą, po zrealizowaniu I etapu prac, związanego z wykonaniem stanu surowego zamkniętego obiektu. Powodem odstąpienia od wykonania dalszych robót był brak porozumienia w zakresie wyceny kosztów II etapu.

Wykonawca proponował wykonanie pozostałych prac za kwotę 9 milionów 770 tysięcy złotych brutto, a negocjacje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Zaryzykowaliśmy odstąpienie od realizacji umowy, co z perspektywy czasu okazało się działaniem trafionym, gdyż w drodze przetargu uzyskaliśmy cenę o 3 miliony 300 tysięcy złotych niższą od pierwotnie proponowanej na ten sam zakres prac. Ryzyko opłaciło się – podkreśla wójt Kwaśniak.

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie działać będzie w sektorze pomocy społecznej oraz w sektorze świadczącym usługi medyczne. Usługi te będą wykonywane w postaci usług świadczonych przez pomoc społeczną, czyli dom pomocy społecznej i ośrodek wsparcia oraz w postaci usług w zakresie ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej obejmującej lekarską opiekę rehabilitacyjną i fizjoterapię ambulatoryjną. Stworzonych zostanie 110 miejsc całodobowej opieki w domu pomocy społecznej z zapleczem terapeutycznym i rehabilitacyjnym, co skutecznie przyczyni się do rozwiązania problemu brakujących miejsc w placówkach całodobowej opieki społecznej.

Efektem końcowym wykonywanych prac budowlanych będą 73 pokoje z łazienkami, 3 pokoje gościnne, sanitariaty, pokoje biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia terapii zajęciowej (tj. pracownia gospodarstwa domowego, komputerowa, metaloplastyki, rehabilitacji – terapii grupowej, stolarskiej, plastycznej), pokoje instruktorów, sala narad i szkoleń, szatnia pielęgniarzy i wolontariuszy, pomieszczenia rehabilitacji, fizykoterapii, masażu podwodnego, kinezyterapii, masażu, świetlica, kaplica, jadalnia, kuchnia, bufet, kotłownia i garaże. Część użytkowa obiektu obejmie powierzchnię 4 868 m².

Zatrudnienie w obiekcie znajdzie ponad 40 osób.

logoMRPO

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast