Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wznowiono prace na budowie Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

Wznowiono prace na budowie Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

DSC_8912Ruszyły prace związane z realizacją II etapu budowy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Zadanie, w zakresie którego przewidziano wykonanie pozostałych prac wykończeniowych oraz kompleksowe zagospodarowanie przyległego terenu realizuje firma EKO – BUD z Tarnowa, z którą gmina, we wrześniu br. podpisała stosowną umowę. Wartość realizowanej umowy zamyka się kwotą 6 milionów 470 tysięcy brutto, a termin jej wykonania upływa 31 sierpnia 2014 roku. Centrum Rehabilitacji wraz z Domem Pomocy Społecznej zostanie uruchomione z początkiem 2015 roku.

Ponad roczna przerwa w realizacji inwestycji, dobrze przysłużyła się przedsięwzięciu – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – W międzyczasie wykonano dodatkowe opracowania projektowe poprawiające funkcjonalność obiektu oraz zmniejszające koszty jego eksploatacji. Co jednak najważniejsze, uzyskano w drodze przetargu zdecydowanie korzystniejszą cenę za realizację zadania, od tej proponowanej przez poprzedniego wykonawcę – dodaje gospodarz gminy.

Przypomnijmy, że gmina Borzęcin w czerwcu 2012 roku zdecydowała o zakończeniu współpracy z poprzednim wykonawcą, po zrealizowaniu I etapu prac, związanego z wykonaniem stanu surowego zamkniętego obiektu. Powodem odstąpienia od wykonania dalszych robót był brak porozumienia w zakresie wyceny kosztów II etapu.

Wykonawca proponował wykonanie pozostałych prac za kwotę 9 milionów 770 tysięcy złotych brutto, a negocjacje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Zaryzykowaliśmy odstąpienie od realizacji umowy, co z perspektywy czasu okazało się działaniem trafionym, gdyż w drodze przetargu uzyskaliśmy cenę o 3 miliony 300 tysięcy złotych niższą od pierwotnie proponowanej na ten sam zakres prac. Ryzyko opłaciło się – podkreśla wójt Kwaśniak.

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie działać będzie w sektorze pomocy społecznej oraz w sektorze świadczącym usługi medyczne. Usługi te będą wykonywane w postaci usług świadczonych przez pomoc społeczną, czyli dom pomocy społecznej i ośrodek wsparcia oraz w postaci usług w zakresie ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej obejmującej lekarską opiekę rehabilitacyjną i fizjoterapię ambulatoryjną. Stworzonych zostanie 110 miejsc całodobowej opieki w domu pomocy społecznej z zapleczem terapeutycznym i rehabilitacyjnym, co skutecznie przyczyni się do rozwiązania problemu brakujących miejsc w placówkach całodobowej opieki społecznej.

Efektem końcowym wykonywanych prac budowlanych będą 73 pokoje z łazienkami, 3 pokoje gościnne, sanitariaty, pokoje biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia terapii zajęciowej (tj. pracownia gospodarstwa domowego, komputerowa, metaloplastyki, rehabilitacji – terapii grupowej, stolarskiej, plastycznej), pokoje instruktorów, sala narad i szkoleń, szatnia pielęgniarzy i wolontariuszy, pomieszczenia rehabilitacji, fizykoterapii, masażu podwodnego, kinezyterapii, masażu, świetlica, kaplica, jadalnia, kuchnia, bufet, kotłownia i garaże. Część użytkowa obiektu obejmie powierzchnię 4 868 m².

Zatrudnienie w obiekcie znajdzie ponad 40 osób.

logoMRPO

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast