Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » XI Diecezjalne Święto Chleba – zdjęcia

XI Diecezjalne Święto Chleba – zdjęcia

Tegoroczne XI Diecezjalne Święto Chleba rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez biskupa Andrzeja Jeża oraz księży z dekanatu brzeskiego. Uroczystości jak co roku zorganizowane zostały przez Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Urząd Miejski.

Podczas święta wręczone zostały odznaczenia i dyplomy dla wyróżniających się swoją pracą i działalnością rzemieślników. Wszyscy przemawiający w swoich mowach zaznaczyli jak bardzo ważnym w naszym życiu jest chleb oraz praca, którą należy wykonać, aby powstał. Jak wiele trudu wymaga stworzenie bochenka chleba, który tak wiele znaczył dla naszych przodków zarówno w życiu codziennym jaki w tradycyjnych obrzędach świeckich i kościelnych.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się na Placu Kazimierza festyn rodzinny, podczas którego zgromadzeni mieszkańcy obejrzeli występy artystyczne i wzięli udział w konkursach przygotowane przez organizatorów. Widzowie mogli oglądać i degustować wyroby piekarzy oraz cukierników. Restauracja Galicyjska jak co roku przygotowała dla wszystkich żurek, który niezmiennie cieszył się wielkim powodzeniem u wszystkich smakoszy.
IB

Foto-Olczak

Foto-Bogusław Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast