Don't Miss
Home » Wiadomości » XI Diecezjalne Święto Chleba – zdjęcia

XI Diecezjalne Święto Chleba – zdjęcia

Tegoroczne XI Diecezjalne Święto Chleba rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez biskupa Andrzeja Jeża oraz księży z dekanatu brzeskiego. Uroczystości jak co roku zorganizowane zostały przez Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Urząd Miejski.

Podczas święta wręczone zostały odznaczenia i dyplomy dla wyróżniających się swoją pracą i działalnością rzemieślników. Wszyscy przemawiający w swoich mowach zaznaczyli jak bardzo ważnym w naszym życiu jest chleb oraz praca, którą należy wykonać, aby powstał. Jak wiele trudu wymaga stworzenie bochenka chleba, który tak wiele znaczył dla naszych przodków zarówno w życiu codziennym jaki w tradycyjnych obrzędach świeckich i kościelnych.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się na Placu Kazimierza festyn rodzinny, podczas którego zgromadzeni mieszkańcy obejrzeli występy artystyczne i wzięli udział w konkursach przygotowane przez organizatorów. Widzowie mogli oglądać i degustować wyroby piekarzy oraz cukierników. Restauracja Galicyjska jak co roku przygotowała dla wszystkich żurek, który niezmiennie cieszył się wielkim powodzeniem u wszystkich smakoszy.
IB

Foto-Olczak

Foto-Bogusław Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast