Don't Miss
Home » Kultura » XI Święto Suszonej Śliwki

XI Święto Suszonej Śliwki

W niedzielę 16 września na stadionie KS Olimpia Kąty odbyło się kolejne już XI Święto Suszonej Śliwki. Zgromadziło ono wielu gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz Gminy Iwkowa, Starostwa Powiatu Brzeskiego, parlamentarzyści i władze sąsiednich gmin.

Święto rozpoczęto o godzinie 14.00 Mszą w kościele w Kątach, po której odbył się uroczysty przemarsz uczestników z kościoła na stadion, gdzie do późnych godzin nocnych bawili się wszyscy zgromadzeni goście i mieszkańcy gminy Iwkowa.

Na początku imprezy sceną zawładnęli „Mali Iwkowianie” – Zespół Pieni i Tańca, a następnie gospodarze powitali wszystkich przybyłych na Święto Śliwki. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkursy „Na najlepszą potrawę ze śliwką” i „Jesienne stoły”. Przez cały czas trwała promocja produktów regionalnych pod hasłem „Zasmakuj w Małopolsce”.  Widzowie mogli smakować różnych produktów wywodzących się regionu. Tymczasem na scenie występowały kolejne zespoły. Między innymi Iwkowska Orkiestra Dęta. W trakcie imprezy rozstrzygnięto również dwa konkursy: „Człowieka Roku” i „Firmy Roku”. Bardzo ciekawym okazał się występ nauczycieli z otwartej w tym roku Szkoły Muzycznej w Domosławicach filii z Dobrociesza, którzy zaprezentowali podczas występu muzyczny repertuar od rock’n’rolla po muzykę filmową. Uśmiech i humor wprowadzili aktorzy kabaretu KaŁaMaSz, znani między innymi z serialu telewizyjnego „Ranczo”. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na występ zespołu BACIARY, który rozgrzał i roztańczył publiczność od pierwszych taktów zagranego koncertu.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast