Don't Miss
Home » Religia » XII Brzeska Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy

XII Brzeska Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy

Kilkudziesięciu rowerzystów z terenu powiatu brzeskiego wyruszyło na trasę XII Brzeskiej Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy. W dwa dni pokonali blisko 210 kilometrów na swoich jednośladach, by oddać pokłon Jasnogórskiej Pani.

 W tym roku pogoda „wyjątkowo dopisała” – było deszczowo, zimno i wiał wiatr w oczy. Mimo tego pielgrzymka przebiegła planowo. Na szczycie Jasnej Góry cała grupa, w komplecie, pojawiła się w niedzielę 24 czerwca ok. godz. 14-tej. Od dwóch lat, po zmianie, trasa ma ok. 210 km, przewyższenia to ponad 1200m i przebiega przez wyjątkowo malownicze tereny jury krakowsko-częstochowskiej tj. zamek w Pieskowej Skale, ruiny zamku w Ogrodzieńcu, Mirowie i Olsztynie. W tym roku, po raz pierwszy, uczestnicy pojawili się na Mszy św. w kaplicy w jednolitych koszulkach przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Rowerzyści przemierzają bardzo malownicza trasę i jak przekonują dla nich (podobnie jak i dla pieszych pątników) to jest ważne przeżycie duchowe.

– Mam nadzieję, że nawiązane znajomości oraz wspólny trud pielgrzymowania poparty modlitwą, będą procentować w życiu codziennym każdego z nas. Każdy z nas ma intencję w jakiej pielgrzymuje, bo to nie jest sprawdzian wytrzymałości fizycznej, tylko sposób na zbliżenie się do Boga – mówi jeden z uczestników Brzeskiej Pielgrzymki Rowerowej.

Obsługę techniczną Pielgrzymki stanowił bus, który wiózł bagaże oraz niewielki serwis techniczny. 

Fot. Maciej Mazur

Fot. nadesłane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast