Don't Miss
Home » Kultura » XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK

XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK

12. edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Majstersztyk” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do ostatniej chwili wpływały zgłoszenia. Ostatecznie liczba konkursowiczów wyniosła 42 osoby.

Dzieci i młodzież rywalizowali w pięciu kategoriach: przedszkole i kl. 0; szkoła podstawowa I-III; szkoła podstawowa kl. IV-VII; gimnazjum; szkoła ponadgimnazjalna.

Wykonawcom przysłuchiwała się Komisja Konkursowa w składzie: Dawid Nawalaniec (przewodniczący) – nauczyciel muzyki; Magdalena Skorupska – autorka tekstów i muzyki, wokalistka, perkusistka; Paweł Mazgaj – basista, wokalista w zespole Słowianie oraz z głosem doradczym Elżbieta Ogiela – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Tuż po występie wszystkich uczestników Komisja długo naradzała się nad wyróżnieniem „najlepszych”. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne ze względu na wyrównany poziom artystyczny. Komisja podkreślała, że sam występ w konkursie jest pewnego rodzaju zwycięstwem, pokazem odwagi i swoich umiejętności. Jurorzy mówili o ważnej roli jaką odgrywa wybór utworu odpowiedni do możliwości dziecka (młodzieży) zarówno fizycznych jak i psychicznych. Podsumowując, złożyli wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje oraz najlepsze życzenia na dalszą drogę artystyczną!  Trzeba przyznać, że wielu konkursowiczów zachwyciło swoim śpiewem i pasją jury oraz publiczność, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami. Ostatecznie miejsca zajęli:

 • kategoria przedszkole i kl.0
 1. Kinga Leszczyńska
 2. Anna Grzesicka
 3. Lena Motak

wyróżnienie: Emilia Pachocińska

 • kategoria kl. I-III
 1. Magdalena Leszczyńska, Milena Kupiec
 2. Justyna Waśkowska, Kamila Wojakiewicz
 3. Maksymilian Drużkowski
 • kategoria IV-VII
 1. Kinga Motak, Patryk Ledziński

wyróżnienie: Jakub Motak, Wiktoria Białek, Gabriel Jędryka

 • kategoria gimnazjum
 1. Angelika Potera
 2. Magdalena Piech, Beata Kamińska
 3. Natalia Czuba
 • kategoria szkoła ponadgimnazjalna
 1. Sylwia Motak

Wręczenie nagród i dyplomów oraz występ laureatów Konkursu nastąpią na scenie podczas Dni Czchowa 29 lipca 2018 r. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na ten wspaniały koncert – młodych i utalentowanych wokalistów!!!!

Organizatorem Konkursu był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Paulina Kumorek MOKSiR w Czchowie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast