Don't Miss
Home » Wiadomości » XII Rajd Rodziny Szkół Tischnerowskich w gminie Czchów

XII Rajd Rodziny Szkół Tischnerowskich w gminie Czchów

W dniach 27 do 28 września 2012 r. na terenie Gminy Czchów i częściowo Zakliczyn odbędzie się rajd młodzieży ze szkół podstawowych noszących imię ks. prof. Józefa Tischnera. Gospodarzem rajdu jest w tym roku Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz „ Entuzjaści Uśmiechu” Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym z Domosławic partner szkoły.

Jest to kolejne przedsięwzięcie (po Festiwalu Uśmiechu, Andrzejkach i zabawie karnawałowej dla niepełnosprawnych) realizowane wspólnie przez Zespół Szkół i młode, ale za to prężne Stowarzyszenie z Domosławic o wdzięcznej nazwie „Entuzjaści Uśmiechu” .

Gościem honorowym imprezy będzie brat patrona szkoły – Kazimierz Tischner, prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischner”. Realizacja Rajdu nie byłaby możliwa bez dotacji finansowej z Gminy Czchów oraz ze Starostwa Powiatowego w Brzesku. W organizacji imprezy wezmą także udział rodzice dzieci z Domosławic.

 Dwudniowy Rajd przewidziano dla ponad 140 dzieci, a trasy zaplanowano tak by ukazać młodym uczestnikom piękno tutejszych terenów. Poza ciekawymi widokami młodzież będzie mogła zwiedzić lokalne zabytki oraz zapoznać się z ich historią, o co zadbają licencjonowani przewodnicy. Kościół w Tropiu, Kozieniec, zamek na Melsztynie i oczywiście Królewskie Miasto Czchów wraz ze swymi zabytkami i ciekawymi miejscami, to obowiązkowe punkty do których zawita każda z grup uczestniczących w Rajdzie. Dużą atrakcją i zarazem niespodzianką będą dla młodzieży gry terenowe oraz cenne nagrody dla zwycięzców. Z uczestnikami rajdu spotkają się również władze samorządowe Czchowa.

Organizatorzy podejmując się realizacji tego zadania, chcieli pokazać młodym ludziom zalety tutejszych okolic, ale przede wszystkim zachęcić młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez uczestniczenie w  rajdzie młodzież powinna stwierdzić, że niekoniecznie należy jechać gdzieś daleko, by w ciekawy i miły sposób móc spędzać wolne chwile. Członkowie Stowarzyszenia jak i nauczyciele wierzą, że wysiłki jakie zostały włożone w przygotowania  tego przedsięwzięcia nie pójdą na marne i cel zostanie osiągnięty.

Kinga Smółka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast