Nie przegap
Strona główna » Sport » XIX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30

XIX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30

Zgodnie z kalendarzem imprez Małopolskiego Związku Szachowego w dniach 8-9.04.2017 r. odbędą się XIX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P.-30 w kategorii juniorów i seniorów. Podobnie jak w latach ubiegłych turniej zostanie rozegrany w sali tańca w Szczurowej przy budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu.

Organizatorami turnieju są: Gmina Szczurowa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Małopolski Związek Szachowy w Krakowie.

Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund. Kojarzenie będzie komputerowe. Czas gry wynosi na rozegranie jednej partii 60 minut /2* 30 minut/. Oddzielnie odbędzie się turniej dla juniorów i seniorów.

Warunkiem udziału w mistrzostwach w Szczurowej jest:

Opłacenie wpisowego w wysokości 20 zł. od seniora i 10 zł od juniora. Wpisowe będzie przyjmowane za potwierdzeniem karty uczestnictwa (możliwość wystawienia rachunku) przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Zawodnicy z terenu gminy Szczurowa (za okazaniem dowodu osobistego lub legitymacji) są zwolnieni z powyższych opłat.

Zgłoszenie udziału w mistrzostwach do dnia 4-tego kwietnia 2017 r. do organizatora tj. Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej lub do P. Wiesława Kasperka gł. Sędziego mistrzostw.

Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P – 30 są otwarte tzn., że każdy szachista może brać w nich udział.

W dniu 8 kwietnia 2017 r. (sobota) rozegranych zostanie 6 rund, pozostałe 5 odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2017 r. (niedziela). Rozpoczęcie Mistrzostw w dniu 8/sobota/04.2017 r. o godz. 10:00. Zapisy do mistrzostw w tym samym dniu w godz. 8:00 – 9:30.

Dla najlepszych juniorów przewidziano nagrody rzeczowe. Dla seniorów, oprócz nagród rzeczowych, będą nagrody pieniężne dla 6 – ciu najlepszych, tzn.: 600 zł, 500 zł, 400 zł, 300 zł, 200 zł, 100 zł. Dla najlepszych kobiet nagroda w wysokości 200 zł, 100 zł.

W trakcie trwania mistrzostw będzie otwarty bufet, gdzie będzie można tanio zjeść gorący posiłek. Organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Z ramienia organizatorów sędzią głównym będzie P. Wiesław Kasperek z Tarnowa, sędzia klasy państwowej, a zarazem członek Zarządu Małopolskiego Związku Szachowego, który będzie miał do pomocy sędziów pomocniczych.

Patronat nad mistrzostwami obejmuje Wójt Gminy Szczurowa – mgr Marian Zalewski.

Zgłoszenie do mistrzostw należy kierować do wspomnianego Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu za pośrednictwem poczty (ul. Rynek 4, 32-820 Szczurowa) na e-mail: gok@szczurowa.pl lub tel: (14) 671 44 46 oraz do P. Wiesława Kasperka, tel. grzecznościowy: (14 ) 690 85 81.

GCKCziS / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast