Nie przegap
Strona główna » Sport » XIX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30

XIX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30

Zgodnie z kalendarzem imprez Małopolskiego Związku Szachowego w dniach 8-9.04.2017 r. odbędą się XIX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P.-30 w kategorii juniorów i seniorów. Podobnie jak w latach ubiegłych turniej zostanie rozegrany w sali tańca w Szczurowej przy budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu.

Organizatorami turnieju są: Gmina Szczurowa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Małopolski Związek Szachowy w Krakowie.

Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund. Kojarzenie będzie komputerowe. Czas gry wynosi na rozegranie jednej partii 60 minut /2* 30 minut/. Oddzielnie odbędzie się turniej dla juniorów i seniorów.

Warunkiem udziału w mistrzostwach w Szczurowej jest:

Opłacenie wpisowego w wysokości 20 zł. od seniora i 10 zł od juniora. Wpisowe będzie przyjmowane za potwierdzeniem karty uczestnictwa (możliwość wystawienia rachunku) przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Zawodnicy z terenu gminy Szczurowa (za okazaniem dowodu osobistego lub legitymacji) są zwolnieni z powyższych opłat.

Zgłoszenie udziału w mistrzostwach do dnia 4-tego kwietnia 2017 r. do organizatora tj. Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej lub do P. Wiesława Kasperka gł. Sędziego mistrzostw.

Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P – 30 są otwarte tzn., że każdy szachista może brać w nich udział.

W dniu 8 kwietnia 2017 r. (sobota) rozegranych zostanie 6 rund, pozostałe 5 odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2017 r. (niedziela). Rozpoczęcie Mistrzostw w dniu 8/sobota/04.2017 r. o godz. 10:00. Zapisy do mistrzostw w tym samym dniu w godz. 8:00 – 9:30.

Dla najlepszych juniorów przewidziano nagrody rzeczowe. Dla seniorów, oprócz nagród rzeczowych, będą nagrody pieniężne dla 6 – ciu najlepszych, tzn.: 600 zł, 500 zł, 400 zł, 300 zł, 200 zł, 100 zł. Dla najlepszych kobiet nagroda w wysokości 200 zł, 100 zł.

W trakcie trwania mistrzostw będzie otwarty bufet, gdzie będzie można tanio zjeść gorący posiłek. Organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Z ramienia organizatorów sędzią głównym będzie P. Wiesław Kasperek z Tarnowa, sędzia klasy państwowej, a zarazem członek Zarządu Małopolskiego Związku Szachowego, który będzie miał do pomocy sędziów pomocniczych.

Patronat nad mistrzostwami obejmuje Wójt Gminy Szczurowa – mgr Marian Zalewski.

Zgłoszenie do mistrzostw należy kierować do wspomnianego Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu za pośrednictwem poczty (ul. Rynek 4, 32-820 Szczurowa) na e-mail: gok@szczurowa.pl lub tel: (14) 671 44 46 oraz do P. Wiesława Kasperka, tel. grzecznościowy: (14 ) 690 85 81.

GCKCziS / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast