Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » XX Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

XX Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

W ubiegły weekend na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Biesiady Agroturystycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Starosta Brzeski Andrzej Potępa, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem.

Jak co roku, głównym punktem Biesiady Agroturystycznej był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z terenu Gminy Dębno. Gościnnie ze swoimi potrawami wystąpiło również Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Efekt” z Wał‑Rudy. Komisja zdecydowała się wyróżnić po jednym daniu z każdego stoiska. Dodatkową nagrodę za najzdrowszy posiłek przyznała doktor Ewa Plichta. Otrzymali ją członkowie Kolpingowskiego Klubu Seniora z Porąbki Uszewskiej, którzy przygotowali kaszę jaglaną na mleku ze śliwkami.

Po zakończeniu degustacji potraw i ogłoszeniu wyników konkursu, przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie wystąpiły między innymi zespoły regionalne „Niedźwiedzoki” i „Porąbcoki”, Klub Seniora z Porąbki Uszewskiej, uczniowie z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej – Filia Szkoły Muzycznej z Domosławic oraz wychowankowie Publicznego Przedszkola z Porąbki Uszewskiej. Biesiadę zakończył koncert zespołu Norbi i wspólna zabawa taneczna.

Lista wyróżnionych potraw, zaprezentowanych na XX Biesiadzie Agroturystycznej:

Kolpingowski Klub Seniora Porąbka Uszewska: Pierogi z kapustą i z mięsem

Koło Gospodyń Wiejskich Biadoliny Szlacheckie: Pasztet z królika w sosie chrzanowym

Koło Gospodyń Wiejskich Dębno: Placki na sodzie

Koło Gospodyń Wiejskich Doły: Żurek na serwatce z jajkiem i kiełbasą

Koło Gospodyń Wiejskich Łoniowa: Pierogi z farszem ziemniaczanym i z prawdziwkami

Koło Agroturystyczne Porąbka Uszewska: Kluseczki gryczane z dynią i kolendrą

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Efekt” Wał-Ruda: krokiety jarskie na piwie

ug

Fot. Maciej  Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast