Nie przegap
Strona główna » Kultura » XXII KRAKOWIACZEK

XXII KRAKOWIACZEK

29 maja br. o godz. 14.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się XXII Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK.

Przegląd KRAKOWIACZEK jest imprezą folklorystyczną, która ma na celu stworzenie możliwości konfrontacji dokonań artystycznych dziecięcych zespołów regionalnych, uczy szacunku do kultury ludowej swoich przodków, pobudza i inspiruje dzieci do zainteresowania się ludowym tańcem, tradycyjnym muzykowaniem i śpiewaniem. Jest również kwalifikacją najlepszego dziecięcego zespołu do reprezentowania regionu krakowskiego w XXXV Karpackim Festiwalu Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju, który otwiera drogę do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 11 dziecięcych zespołów folklorystycznych oraz 1 dziecięca kapela ludowa ok. 400 małych tancerzy, z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, myślenickiego, tarnowskiego.

Serdecznie zapraszamy do Łoniowej dziecięce zespoły regionalne oraz dziecięce kapele ludowe z regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego.
O godzinie występu, wszystkie zespoły i kapele zgłoszone do Przeglądu zostaną poinformowane telefonicznie przez koordynatora projektu.
Po zakończeniu całości prezentacji organizatorzy zapraszają na spotkanie opiekunów i kierowników występujących zespołów i kapel z Komisją Artystyczną w celu omówienia prezentowanych programów.

 

Patronat honorowy nad Przeglądem objęli : Andrzej POTĘPA – Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Grzegorz BRACH – Wójt Gminy Dębno

Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała – koordynator projektu w Biurze Organizacyjnym w Tarnowie, Rynek 16, tel./fax. (14) 626 07 61.

 

za mcksokol.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast