Don't Miss
Home » Kultura » XXIII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Zaborowie

XXIII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Zaborowie

jeslit2013_3Już po raz XXIII  w Publicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zaborowie, w pięknej jesiennej scenografii zawitała Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka.

W dniu 01 października 2013r. uroczystego otwarcia spotkania literackiego dokonała młodzież szkolna, która następnie głos oddała Panu Andrzejowi Grabowskiemu. Po krótkim przybliżeniu historii Jesieni Literackiej zebrana młodzież, nauczyciele, katecheci zaproszeni goście zapoznali się z dorobkiem pisarskim i artystycznym zaproszonych gości:

  • Irina Bandurowicz – poetka z Ukrainy,
  • Vladimir Stockman – poeta, tłumacz, wykonawca piosenki autorskiej z Rosji,
  • Nguyen Van Thai – poeta, tłumacz z Wietnamu,
  • Andrzej Grabowski – poeta, pisarz z Ciężkowic,
  • Artur Grabowski – grafik, ilustrator, publicysta i pisarz z Ciężkowic

Podczas spotkania autorskiego każdy z zaproszonych gości przedstawił swój dorobek literacki i zaprezentował kilka wybranych utworów, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim, ukraińskim, wietnamskim. Przedstawiciele ze środowisk literackich po przybliżeniu młodym słuchaczom swojej twórczości poetycko – pisarskiej, opowiedzieli swoje życiorysy, dokonania i różne przygody z życia oraz okoliczności sprzyjające ich twórczości.

Po pełnym refleksji i wzruszeń spotkaniu wręczono kwiaty, wymieniono uściski z literatami oraz rozdano setki autografów młodzieży ze szkół podstawowej i gimnazjum, której liczba w roku bieżącym przekroczyła 160 osób.

GCKCziS Szczurowa

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast