Nie przegap
Strona główna » Sport » XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Zjazdowym

XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Zjazdowym

4 marca 2017 roku, na resztkach śniegu stacji narciarskiej Ryterski Raj odbyły się XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar Przewodniczącego ZHP oraz III Ogólnopolski Harcerski Dzień Śniegu. Hufiec Brzesko wraz z druhną phm. Renatą Rożkowicz, reprezentowała siedmioosobowa ekipa ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Wydarzenie pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego organizowała ZHP Chorągiew Krakowska – Hufiec Nowy Sącz oraz Harcerski Klub Narciarski z Krakowa.

Zawodnicy, oprócz zmagań w narciarskim slalomie gigancie, walczyli również w czterech dodatkowych konkurencjach, zaliczanych do klasyfikacji łącznej Dnia Śniegu: w zawodach snowboardowych, w zjeździe na Byle-Czym, w konkursie plastycznym oraz w konkursie „Rzeźby na śniegu”.

Największym sukcesem Mistrzostw Polski było zajęcie przez Karolinę Laskę srebrnego medalu i II miejsca w kategorii dziewcząt klas IV-VI, oraz Zosi Górskiej IV miejsce w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych. Dzielnie w XXIV Harcerskich Mistrzostwach Polski walczyli również  Jakub i Emilia Dziedzic zajmując 9 miejsce w swojej kategorii, Joanna Górska 10 miejsce a Basia Górska zajęła odpowiednio 13 miejsce.

Wielką radość naszej ekipie przyniosły dwa medale złoty i brązowy, które zdobyły Joanna Górska z Gromady Zuchowej „Przyjaciele” (w konkursie plastycznym) oraz Aleksandra Reczek z drużyny im. S. Starzyńskiego (W konkursie plastycznym).

W klasyfikacji zespołowej nasz Hufiec zajął dobrą 9 lokatę.

Po skończonej rywalizacji każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę upamiętniającą udział w Mistrzostwach Polski, a na zakończenie spotkania, organizatorzy zaprosili wszystkich narciarzy na przepyszny bigos.

Gorące podziękowania należą się Państwu Monice i Krzysztofowi Dziedzic oraz Panu Pawłowi Lasce i Bogdanowi Górskiemu  za pomoc w wyjeździe reprezentacji Hufca Brzesko na narciarskie zmagania do Rytra.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast