Nie przegap
Strona główna » Sport » XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Zjazdowym

XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Zjazdowym

4 marca 2017 roku, na resztkach śniegu stacji narciarskiej Ryterski Raj odbyły się XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar Przewodniczącego ZHP oraz III Ogólnopolski Harcerski Dzień Śniegu. Hufiec Brzesko wraz z druhną phm. Renatą Rożkowicz, reprezentowała siedmioosobowa ekipa ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Wydarzenie pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego organizowała ZHP Chorągiew Krakowska – Hufiec Nowy Sącz oraz Harcerski Klub Narciarski z Krakowa.

Zawodnicy, oprócz zmagań w narciarskim slalomie gigancie, walczyli również w czterech dodatkowych konkurencjach, zaliczanych do klasyfikacji łącznej Dnia Śniegu: w zawodach snowboardowych, w zjeździe na Byle-Czym, w konkursie plastycznym oraz w konkursie „Rzeźby na śniegu”.

Największym sukcesem Mistrzostw Polski było zajęcie przez Karolinę Laskę srebrnego medalu i II miejsca w kategorii dziewcząt klas IV-VI, oraz Zosi Górskiej IV miejsce w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych. Dzielnie w XXIV Harcerskich Mistrzostwach Polski walczyli również  Jakub i Emilia Dziedzic zajmując 9 miejsce w swojej kategorii, Joanna Górska 10 miejsce a Basia Górska zajęła odpowiednio 13 miejsce.

Wielką radość naszej ekipie przyniosły dwa medale złoty i brązowy, które zdobyły Joanna Górska z Gromady Zuchowej „Przyjaciele” (w konkursie plastycznym) oraz Aleksandra Reczek z drużyny im. S. Starzyńskiego (W konkursie plastycznym).

W klasyfikacji zespołowej nasz Hufiec zajął dobrą 9 lokatę.

Po skończonej rywalizacji każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę upamiętniającą udział w Mistrzostwach Polski, a na zakończenie spotkania, organizatorzy zaprosili wszystkich narciarzy na przepyszny bigos.

Gorące podziękowania należą się Państwu Monice i Krzysztofowi Dziedzic oraz Panu Pawłowi Lasce i Bogdanowi Górskiemu  za pomoc w wyjeździe reprezentacji Hufca Brzesko na narciarskie zmagania do Rytra.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast