Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Z gwiazdami zaczytani” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie

„Z gwiazdami zaczytani” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie

Zakończona została realizacja projektu „Z gwiazdami zaczytani”, który  dzięki wielkiemu zaangażowaniu społecznemu wygrał I Edycję Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dla subregionu tarnowskiego.

Projekt realizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie a koordynacja została powierzona  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Projekt realizowany był od września 2016 r. do czerwca 2017 r. w Dąbrowie Tarnowskiej, Borzęcinie, Radłowie i Żabnie, w ramach którego zaplanowane zostały spotkania autorskie, koncerty oraz zakup książek dla bibliotek.

W roku 2016 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie  gościła Ewę Chotomską znaną i lubianą pisarkę książek dla dzieci. Na spotkanie 29 września z niezwykle barwną artystką przybyło ponad 100 uczniów z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Borzęcinie.

Kolejne spotkanie zorganizowano w październiku  z księdzem poetą  Wacławem Buryłą  pod tytułem “Życie to czas poezji i prozy”  zgromadziło młodzież z gimnazjum a także mieszkańców Borzęcina. 25 października mieliśmy okazję przyjrzeć się, posłuchać i  trochę lepiej poznać wyjątkowego człowieka z ogromnym poczuciem humoru, z dystansem do samego siebie Artura Barcisia, który  jest jedną z bardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie filmowej i teatralnej. Następnie 7 listopada Hanna Banaszak zabrała  zgromadzoną publiczność w „Poetycki odlot w przestworza ”.  Wspaniały głos artystki wywołał w zgromadzonej publiczności  prawdziwe i szczere wzruszenie, skłonił do zadumy, powodując emocje, których nie sposób opisać. W miłej i sympatycznej atmosferze przebiegło kolejne spotkanie z cyklu „Z gwiazdami zaczytani” z pisarzem, podróżnikiem i publicystą Robertem Makłowiczem, który zabrał nas w kulinarną podróż. Cudowny koncert i wspaniały mikołajkowy wieczór z najpopularniejszą polską piosenkarką  licznie zgromadził publiczność, która powitała gromkimi brawami jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek,  legendę polskiej muzyki Eleni wraz z zespołem. Piosenki w wykonaniu artystki potrafiły przenieść człowieka w inny, piękny świat i  zapadły głęboko w serce.

Rok 2017 rozpoczął wspaniały koncert Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, którzy we wtorkowe popołudnie 07 marca wystąpili na scenie Domu Ludowego w Borzęcinie, powodując cudowne przeżycia i niezapomniane chwile. W kwietniu  mieliśmy okazję gościć Annę Janko  poetkę, pisarkę, felietonistkę, krytyka literackiego,  autorkę  powieści, laureatkę wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Kolejną gwiazdą, która gościła w Borzęcinie była Izabela Trojanowska. Artystce towarzyszył Dariusz Rekosz – pisarz, autor książek, słuchowisk radiowych, scenariuszy filmowych i animator kultury, który zabrał nas w niezwykłą  podróż po życiu zawodowym artystki. Ostatnie spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” zorganizowane zostało 17 maja w Filii Bibliotecznej w Bielczy z Małgorzatą Strzałkowską pisarką, poetką, autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej w Bielczy.

W ramach realizowanego projektu księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie został wzbogacony o 1090 nowości wydawniczych.

Dzięki projektowi mieszkańcy gmin: Żabno, Borzęcin, Dąbrowa Tarnowska, Radłów  mieli okazję spotkać się ze znanymi i lubianymi autorami książek, wziąć udział w koncertach, a Biblioteki znacznie wzbogaciły swoje księgozbiory.

Patronat honorowy nad projektem przyjęli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Wójt Gminy Borzęcin – Janusz Kwaśniak, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów – Zbigniew Mączka, Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior.

GBP Borzęcin

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast