Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Z gwiazdami zaczytani” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie

„Z gwiazdami zaczytani” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie

Zakończona została realizacja projektu „Z gwiazdami zaczytani”, który  dzięki wielkiemu zaangażowaniu społecznemu wygrał I Edycję Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dla subregionu tarnowskiego.

Projekt realizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie a koordynacja została powierzona  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Projekt realizowany był od września 2016 r. do czerwca 2017 r. w Dąbrowie Tarnowskiej, Borzęcinie, Radłowie i Żabnie, w ramach którego zaplanowane zostały spotkania autorskie, koncerty oraz zakup książek dla bibliotek.

W roku 2016 Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie  gościła Ewę Chotomską znaną i lubianą pisarkę książek dla dzieci. Na spotkanie 29 września z niezwykle barwną artystką przybyło ponad 100 uczniów z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Borzęcinie.

Kolejne spotkanie zorganizowano w październiku  z księdzem poetą  Wacławem Buryłą  pod tytułem “Życie to czas poezji i prozy”  zgromadziło młodzież z gimnazjum a także mieszkańców Borzęcina. 25 października mieliśmy okazję przyjrzeć się, posłuchać i  trochę lepiej poznać wyjątkowego człowieka z ogromnym poczuciem humoru, z dystansem do samego siebie Artura Barcisia, który  jest jedną z bardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie filmowej i teatralnej. Następnie 7 listopada Hanna Banaszak zabrała  zgromadzoną publiczność w „Poetycki odlot w przestworza ”.  Wspaniały głos artystki wywołał w zgromadzonej publiczności  prawdziwe i szczere wzruszenie, skłonił do zadumy, powodując emocje, których nie sposób opisać. W miłej i sympatycznej atmosferze przebiegło kolejne spotkanie z cyklu „Z gwiazdami zaczytani” z pisarzem, podróżnikiem i publicystą Robertem Makłowiczem, który zabrał nas w kulinarną podróż. Cudowny koncert i wspaniały mikołajkowy wieczór z najpopularniejszą polską piosenkarką  licznie zgromadził publiczność, która powitała gromkimi brawami jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek,  legendę polskiej muzyki Eleni wraz z zespołem. Piosenki w wykonaniu artystki potrafiły przenieść człowieka w inny, piękny świat i  zapadły głęboko w serce.

Rok 2017 rozpoczął wspaniały koncert Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, którzy we wtorkowe popołudnie 07 marca wystąpili na scenie Domu Ludowego w Borzęcinie, powodując cudowne przeżycia i niezapomniane chwile. W kwietniu  mieliśmy okazję gościć Annę Janko  poetkę, pisarkę, felietonistkę, krytyka literackiego,  autorkę  powieści, laureatkę wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Kolejną gwiazdą, która gościła w Borzęcinie była Izabela Trojanowska. Artystce towarzyszył Dariusz Rekosz – pisarz, autor książek, słuchowisk radiowych, scenariuszy filmowych i animator kultury, który zabrał nas w niezwykłą  podróż po życiu zawodowym artystki. Ostatnie spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” zorganizowane zostało 17 maja w Filii Bibliotecznej w Bielczy z Małgorzatą Strzałkowską pisarką, poetką, autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej w Bielczy.

W ramach realizowanego projektu księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie został wzbogacony o 1090 nowości wydawniczych.

Dzięki projektowi mieszkańcy gmin: Żabno, Borzęcin, Dąbrowa Tarnowska, Radłów  mieli okazję spotkać się ze znanymi i lubianymi autorami książek, wziąć udział w koncertach, a Biblioteki znacznie wzbogaciły swoje księgozbiory.

Patronat honorowy nad projektem przyjęli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Wójt Gminy Borzęcin – Janusz Kwaśniak, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów – Zbigniew Mączka, Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior.

GBP Borzęcin

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast