Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Za kierownicą z promilami

Za kierownicą z promilami

Brzescy policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Od początku roku na terenie powiatu brzeskiego funkcjonariusze zatrzymali już ponad 60 użytkowników dróg, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

W niedzielę (19.03) po godz. 15.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Alfa Romeo. Za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mężczyzna. W rozmowie z funkcjonariuszami od razu przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci dokonali sprawdzenia kierowcy w policyjnych bazach danych. Okazało się, że mężczyzna pomimo braku uprawnień, posiada jeszcze czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mundurowi sprawdzili też stan trzeźwości kierowcy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się też liczyć z konsekwencjami finansowymi.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast