Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Za kierownicą z promilami

Za kierownicą z promilami

Brzescy policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Od początku roku na terenie powiatu brzeskiego funkcjonariusze zatrzymali już ponad 60 użytkowników dróg, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

W niedzielę (19.03) po godz. 15.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Alfa Romeo. Za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mężczyzna. W rozmowie z funkcjonariuszami od razu przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci dokonali sprawdzenia kierowcy w policyjnych bazach danych. Okazało się, że mężczyzna pomimo braku uprawnień, posiada jeszcze czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mundurowi sprawdzili też stan trzeźwości kierowcy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się też liczyć z konsekwencjami finansowymi.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast