Nie przegap
Strona główna » Region » Zadbaj o “Zdrowe stopy” z PWSZ w Tarnowie

Zadbaj o “Zdrowe stopy” z PWSZ w Tarnowie

Zakład Fizjoterapii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprasza do udziału w projekcie “Zdrowe stopy”. Panie, które zdecydują się do niego zgłosić, mogą liczyć na darmowe badania, pełną diagnostykę, a nawet udział w trzymiesięcznym cyklu ćwiczeń i zabiegów. Wszystko po to, by podnieść komfort życia i wiedzę osób cierpiących na bardzo popularne schorzenie – tzw. halluksy.

Projekt skierowany jest do kobiet w wieku 38-58 lat, które zmagają się  z halluksami, czyli jedną z najczęstszych deformacji w obrębie stopy, zwaną także “paluchem koślawym”.

– Wszystkim uczestniczkom gwarantujemy bezinwazyjne oraz nie obarczone ryzykiem efektów niepożądanych badania stóp z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury – wyjaśnia Katarzyna Wódka, fizjoterapeutka z Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ.

Badania to jednak nie wszystko. Ich efektem będzie bowiem kwalifikacja do – również w pełni bezpłatnego – 12-tygodniowego programu profilaktyczno-rehabilitacyjnego dotyczącego oceny wpływu różnych oddziaływań z zakresu fizjoterapii i zaopatrzenia ortopedycznego na leczenie halluksów.

– Stworzymy trzy grupy, które korzystać będą z różnych form terapii oraz ćwiczeń. Wszystko z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, pod opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Uczestniczki mogą liczyć na zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie palucha  koślawego oraz stopy, poprawę równowagi ciała oraz samopoczucia. Serdecznie zapraszam i przypominam, że o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń – dodaje Katarzyna Wódka.

Badania wstępne rozpoczną się 27 lutego i potrwają do 3 marca. Zasadnicza część projektu ruszy trzy dni później i potrwa niemal do końca maja. Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Wódka. Można pisać na adres katarzynawodka5@gmail.com lub dzwonić pod numer telefonu 781 057 385. Pod tym numerem można zapisywać się na badanie wstępne. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

HALLUKSY

Paluch koślawy to deformacja  stopy objawiająca się bocznym odchyleniem palucha w stronę pozostałych palców, a pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym z towarzyszącym poszerzeniem i zniekształceniam obrysów stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Na to schorzenie diesięciokrotnie częściej zapadają kobiety niż mężczyźni. Leczenie jest uzależnione od wielkości deformacji, nasilenia bólu, stopnia uszkodzenia stawów palucha, czy wieku chorego. Halluksy można leczyć zachowawczo i operacyjnie.

PWSZ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast