Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zagrajmy w nuty – zaproszenie na koncert

Zagrajmy w nuty – zaproszenie na koncert

resize_of_gramy_w_nuty_z_adresem_borzcin1Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Centrum Sztuki Mościce zapraszają w niedzielę 11 grudnia br. dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami na spotkanie z muzyką pn. „Gramy w nuty”. W sali imprez Domu Ludowego w Borzęcinie wystąpią profesjonalni muzycy, pedagodzy, absolwenci krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej.

Podczas koncertu przedstawione zostaną znane dzieciom utwory, od klasyki do współczesnej muzyki pisanej jako ścieżka dźwiękowa do… bajek. – Będzie to muzyczna podróż po całym świecie – od muzyki francuskiej, przez hiszpańską po amerykańską muzykę filmową z ulubionych bajek – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Koncert, w którym aktywnie będą brały udział dzieci poprzedzony zostanie prezentacją instrumentów muzycznych oraz słowem wyjaśniającym zasady zachowania melomana, szacunku dla wykonawcy, czy sposobów wyrażania aprobaty dla wykonawcy.
Uczestnicy dowiedzą się, skąd się bierze muzyka, dlaczego dyrygent nosi frak, a skrzypaczki długie suknie. Specjalnie dla dzieci przygotowano także krzyżówkę muzyczną złożoną z haseł, które pojawią się podczas koncertu, a dla najmłodszych – zabawę „połącz kropki”. Rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną i bajkową.

Przyjdź, bo warto! Zapraszamy! Obowiązuje strój wizytowy.
Ceny biletów: rodzice 5 zł, dzieci – wstęp wolny!

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast