Don't Miss
Home » Wiadomości » Zakończono modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Zakończono modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Resize_of_DSC_0699Blisko 230 tysięcy złotych wydała gmina Borzęcin na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego dotacji w kwocie 120 tysięcy złotych zmodernizowano łącznie ponad 2 kilometry ciągów transportu rolnego. Modernizacją objęto drogi Dworskie II i Borowa – etap II w Borzęcinie oraz Skotnik w Przyborowie. To kolejne odcinki, które poprawią komfort i bezpieczeństwo dojazdu do pól dla rolników.

Na realizację zadania gmina pozyskała dotację w dwóch transzach w kwocie 100 i 20 tysięcy złotych. Druga transza dotacji została przekazana jako dotacja celowa na modernizację dróg rolnych uszkodzonych w wyniku obfitych opadów deszczu w maju i czerwcu bieżącego roku.

– Każda dotacja jest dla samorządu ważna, gdyż pozwala na więcej. W przypadku wniosków, jakie składamy do Urzędu Marszałkowskiego celem pozyskania środków na modernizację dróg transportu rolnego z roku na rok kwota dofinansowania jest wyższa. To cieszy, bo mimo szerokiego zakresu wykonywanych od kilku lat prac potrzeb jest nadal wiele – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

W ramach zadania zrealizowano następujące zakresy prac:

– droga Borowa – etap II w Borzęcinie – wykonano nawierzchnię z klińca kamiennego na odcinku o długości 1390 metrów i szerokości jezdni 3,50 metra. Wartość robót zamknęła się kwotą 150 tysięcy 469 złotych.

– droga Dworskie II w Borzęcinie – wykonano nawierzchnię z klińca kamiennego na odcinku o długości 620 metrów i szerokości jezdni 3,50 metra, remont przepustu Ø 80 o długości 7 metrów oraz obustronne odmulenie rowów przydrożnych. Koszt zrealizowanych prac zamknął się kwotą 61 tysięcy 424 złote.

– droga Skotnik w Przyborowie – prace prowadzono na odcinku 210 metrów. W ramach ich realizacji wykonano nawierzchnię z klińca kamiennego na odcinku o długości 210 metrów i szerokości jezdni 3 metry. Wartość robót wyniosła 17 tysięcy 488 złotych.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast