Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zakończono prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

Zakończono prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

Dziewiątego grudnia odebrana została inwestycja dotycząca regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu udrożniono, utrwalono i zabezpieczono koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości 1.9 km. Wycięto również krzewy utrudniające przepływ wody, wykonano korektę skarp i umocniono brzegi. Projekt regulacji potoku powstał w ramach partnerstwa Gminy Dębno z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.

Wcześniej w październiku, zakończono prace konserwacyjne przy potoku Niedźwiedź i rzece Kisielina w miejscowościach Porąbka Uszewska, Maszkienice, Sufczyn i Łysa Góra. Wykonane w tych miejscowościach roboty objęły ścinanie poszycia, oczyszczenie terenu, likwidację zatorów i nawisów, naprawę opasek brzegowych i udrożnienie dna. Długość wyregulowanych odcinków wyniosła ponad 1 kilometr. Łączne koszty zrealizowanych na terenie Gminy Dębno inwestycji, związanych z konserwacją potoku Niedźwiedź i rzeki Kisielina, wyniosły ponad 2 miliony złotych.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast