Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zakończono prace w Perle

Zakończono prace w Perle

2507-1_800x512Zakończyły się zaplanowane na ten rok prace w budynku remizy strażackiej w Perle w którym została wymieniona sieć centralnego ogrzewania. Zadanie  kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Już teraz siedziba strażaków wygląda jak nowa, a po wykonanej w ubiegłym roku termomodernizacji, budynek zmienił się nie do poznania.

– Remiza w Perle była w bardzo złym  stanie technicznym, dlatego układając budżet na 2015 rok, wzięliśmy to pod uwagę i zabezpieczyliśmy pieniądze na konieczny remont. Poza tym udało się pozyskać pieniądze z programu „Małopolskie Remizy”, a część prac została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Za pozyskane w ten sposób pieniądze – tj. blisko 200 tysięcy złotych – generalnie wyremontowano dach budynku, wymieniono całą stolarkę, wykonano ocieplenie wraz z elewacją.

Jest jeszcze wiele  do zrobienia wewnątrz budynku – dodaje wójt Wiesław Kozłowski. – Ze względu na wysokie koszty prac podzieliliśmy je na etapy. W tym roku zainstalowana została nowa sieć centralnego ogrzewania, co kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejne prace wykonywane będą w latach następnych.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast