Don't Miss
Home » Wiadomości » Zakończono prace związane z budową boiska sportowego wraz z zagospodarowaniem terenu w Łękach

Zakończono prace związane z budową boiska sportowego wraz z zagospodarowaniem terenu w Łękach

szkolaBlisko 450 tysięcy złotych kosztowały prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego w Łękach wraz z zagospodarowaniem terenu. Gmina na ich realizację pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie „Odnowa i Rozwój Wsi” w kwocie 248 tysięcy złotych. Prace związane z realizacją inwestycji zakończyły się kilka tygodni temu, a oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na czwartek, 23 października br. Wykonawcą inwestycji była firma OLEXBUD z Porąbki Iwkowskiej.

Realizacja tej inwestycji to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zarówno środowiska szkolnego, jak również sportowego miejscowości. Taki obiekt w każdej miejscowości jest niezwykle potrzebny. To dla uczniów szkoły podstawowej w Łękach możliwość rozwijania sportowych umiejętności w oparciu o godziwą infrastrukturę, a dla mieszkańców miejscowości alternatywa spędzenia wolnego czasu – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

Z realizacji inwestycji zadowolona jest również sołtys wsi Łęki Anna Koczwara.

W ostatnich latach w naszej miejscowości zrealizowaliśmy sporo inwestycji. Jako samorząd wsi jasno zdefiniowaliśmy cele i staraliśmy się realizować je żelazną konsekwencją. Dzisiaj można powiedzieć, że dzięki dobrej współpracy sołectwa, stowarzyszenia i jednostki OSP z wójtem gminy Borzęcin, Januszem Kwaśniakiem udało się w dużej mierze je zrealizować. Przykładem tego jest chociażby modernizacja budynku szkolnego, remizy czy budowa boiska – podkreśla sołtys Łęk.

W ramach realizacji zadania pn.: „Remont zagospodarowania terenu i boisko wielofunkcyjne z dojściami i małą architekturą przy Szkole Podstawowej w Łękach” wykonano: remont zagospodarowania terenu polegający na wymianie nawierzchni z trylinki na nawierzchnię z kostki brukowej, wymianę ogrodzenia od strony drogi gminnej, remont oświetlenia terenu, budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztucznej trawy i dojść z kostki brukowej oraz montaż elementów małej architektury tj. ławek i koszy.

Boisko sportowe w Łękach będzie służyć nie tylko uczniom miejscowej szkoły, ale jako obiekt ogólnodostępny – wszystkim zainteresowanym.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast