Nie przegap
Strona główna » Kultura » Zakończył się “KRAKOWIACZEK”

Zakończył się “KRAKOWIACZEK”

W sobotę 29 maja w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się XXII Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego – KRAKOWIACZEK.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się ok. 400 małych tancerzy, z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, myślenickiego, tarnowskiego.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowanie ze strony publiczności, która licznie zgromadziła się w tym dniu w Łoniowej. Obserwując rosnącą liczbę zespołów prezentujących się w trakcie takich imprez jak “Krakowski Wianek” w Szczurowej, czy też “Krakowiaczek” w Łoniowej można tylko cieszyć się, że kultura ludowa żyje w naszym regionie. Dzięki wieloletnim staraniom instruktorów, działaczy i pasjonatów, wspartych przez lokalne samorzady dzieci i młodzież znów chcą kontynuować tradycję swoich przodków.

KRAKOWIACZEK stanowi również kwalifikacją najlepszego dziecięcego zespołu do reprezentowania regionu krakowskiego w XXXV Karpackim Festiwalu Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju, który otwiera drogę do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast