Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zapalmy znicze w miejscach pamięci!

Zapalmy znicze w miejscach pamięci!

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla większości Polaków czas zadumy i refleksji. W tych dniach odwiedzamy miejsca wiecznego spoczynku naszych najbliższych, modlimy się i zapalamy znicze symbolizujące naszą pamięć.

Historia Polski – to historia trudna i naznaczona tragicznymi wydarzeniami, licznymi wojnami i powstaniami. Dlatego też nie zapominajmy w tych dniach o miejscach pochówku ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnych kraju.

Na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje miejsc pamięci – kwatery wojenne na cmentarzach parafialnych, cmentarze wojenne, samotne żołnierskie mogiły, pomniki i symboliczne mogiły. To ślady wydarzeń jakie miały miejsce na naszej ziemi w okresie I i II Wojny Światowej. Uczcijmy Bohaterów symbolicznym zniczem i modlitwą – niech to przywróci pamięć o ich czynach wśród nas.

Cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej na terenie Powiatu Brzeskiego <==

O zmarłych bohaterach pamiętają także kibice – w przeddzień Święta Zmarłych delegacja młodych fanów Okocimskiego udała się ze zniczami w miejsca upamiętniające wszystkich, którzy zginęli za nasz kraj. Znicze zapłonęły przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przy Obelisku upamiętniającym ofiary bombardowania lasu na Słotwinie, przy pomniku Poległych za Ojczyznę w Jadownikach oraz przy pomniku na przeciwko Cechu Rzemiosł w Brzesku.

Kibice pamiętają <==

foto-Olczak

IB / brzescyfanatycy.pl

1 komentarz

  1. Wielka Polska, Wielki Okocimski!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast