Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zapalmy znicze w miejscach pamięci!

Zapalmy znicze w miejscach pamięci!

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla większości Polaków czas zadumy i refleksji. W tych dniach odwiedzamy miejsca wiecznego spoczynku naszych najbliższych, modlimy się i zapalamy znicze symbolizujące naszą pamięć.

Historia Polski – to historia trudna i naznaczona tragicznymi wydarzeniami, licznymi wojnami i powstaniami. Dlatego też nie zapominajmy w tych dniach o miejscach pochówku ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnych kraju.

Na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje miejsc pamięci – kwatery wojenne na cmentarzach parafialnych, cmentarze wojenne, samotne żołnierskie mogiły, pomniki i symboliczne mogiły. To ślady wydarzeń jakie miały miejsce na naszej ziemi w okresie I i II Wojny Światowej. Uczcijmy Bohaterów symbolicznym zniczem i modlitwą – niech to przywróci pamięć o ich czynach wśród nas.

Cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej na terenie Powiatu Brzeskiego <==

O zmarłych bohaterach pamiętają także kibice – w przeddzień Święta Zmarłych delegacja młodych fanów Okocimskiego udała się ze zniczami w miejsca upamiętniające wszystkich, którzy zginęli za nasz kraj. Znicze zapłonęły przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przy Obelisku upamiętniającym ofiary bombardowania lasu na Słotwinie, przy pomniku Poległych za Ojczyznę w Jadownikach oraz przy pomniku na przeciwko Cechu Rzemiosł w Brzesku.

Kibice pamiętają <==

foto-Olczak

IB / brzescyfanatycy.pl

1 komentarz

  1. Wielka Polska, Wielki Okocimski!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast