Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowe oblicze szkoły w Łękach

Nowe oblicze szkoły w Łękach

Dosłownie i w przenośni zmieniła swoje oblicze szkoła podstawowa w Łękach. Od 1 września prowadzenie placówki szkolnej przejęło Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w tej miejscowości. Zanim jednak to się stało, borzęciński samorząd wyremontował budynek przeprowadzając jego kompleksową termomodernizację wraz z remontem pokrycia dachowego. Inwestycja, której łączny koszt zamknął się kwotą blisko 200 tysięcy złotych pozwoli uzyskać znaczne oszczędności w trakcie sezonu grzewczego, co będzie miało istotne znaczenie dla budżetu prowadzonej przez stowarzyszenie szkoły. Jak zapowiadają jego członkowie, będzie taniej, a w zakresie jakości edukacji co najmniej tak, jak do tej pory. Odnowiony budynek, przyciąga swoim wyglądem. Po raz pierwszy w gminie przy realizacji tego typu inwestycji przyjęto wielobarwny wizerunek elewacji.

Szkoła jest nowatorsko kolorowa. Wychodzi na przeciw trendom projektowym XXI wieku. Łamie stereotyp “szarej szkoły” – zachwala wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Jej kolorystyka wyróżnia ją spośród innych szkół, akcentując również jej odmienną formę organizacyjną. Zakres prac realizowanych w Łękach obejmował remont i termomodernizację dachu wraz z wymianą orynnowania, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w części mieszkalnej, malowanie istniejącej elewacji części dobudowanej, remont schodów i montaż zadaszenia przed wejściem do części mieszkalnej, wymianę instalacji odgromowej oraz docieplenie ścian budynku wraz z wyprawą elewacyjną.

Przyszkolna inwestycja jest efektem konsensusu między grupą rodziców a samorządem, w wyniku którego mieszkańcy Łęk przystali na propozycję utworzenia stowarzyszenia i prowadzenia szkoły w innej, tańszej formie organizacyjnej. Dotychczasowa Szkoła Podstawowa im. Teofila Lenartowicza w Łękach została zlikwidowana z dniem 31 sierpnia br.

ug


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast