Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zapraszamy na Gminne Dożynki

Zapraszamy na Gminne Dożynki

dożynki gmina dębnoWójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 14 sierpnia nieopodal Zamku w Dębnie (dokładną lokalizację wydarzenia znaleźć można na załączonej mapie).

Uroczystość rozpocznie się polową Mszą Świętą. Po nabożeństwie nastąpi część oficjalna obchodów. Gości przywitają Starostowie Dożynek, a Zespół Regionalny „Maszkieniczanie” zaprezentuje tradycyjny obrzęd dożynkowy. Wójtowi Gminy Dębno zostanie przekazany chleb, wypieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.

O godzinie 16:00 odbędzie się coroczny Konkurs Wieńców Dożynkowych. Swoje dzieła – zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne – zaprezentują delegacje miejscowości z terenu Gminy Dębno.

W części artystycznej Dożynek Gminnych zaprezentują się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie, zespoły regionalne oraz Ania i Kinga Gurgul – laureatki programu „Aplauz, Aplauz!”. O 19:00 rozpocznie się koncert pochodzącego z naszej gminy zespołu młodzieżowego „The Pajx”, a tuż po nim na scenie pojawi się Majka Jeżowska. Dożynki zakończy zabawa taneczna, na której zagra zespół Con-Amore.

Dożynki Gminne to okazja do kultywowania wielopokoleniowej tradycji, która składa się na lokalną kulturę. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym pięknym święcie.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast