Don't Miss
Home » Wiadomości » Borzęcin: Gminne Obchody Święta Niepodległości

Borzęcin: Gminne Obchody Święta Niepodległości

Resize_of_11listop2013plakatJuż w najbliższy poniedziałek, 11 listopada przypada 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach, podczas których naszego państwa nie było na mapach Europy i świata. Obchodzone co roku na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem patriotycznym. Gmina Borzęcin, jak co roku organizuje jego obchody.

IV Gminne Uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 15:00 mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym. Po niej nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych w centrum miejscowości. Około godziny 16:30 w sali Domu Ludowego zaplanowano przemówienia okolicznościowe, które poprzedzą koncert pieśni patriotycznych pt.: „Pieśni, z którymi szliśmy po niepodległość” w wykonaniu zespołu Cantantes Dei. Obchody Gminnego Święta Niepodległości tradycyjnie już zakończy degustacja żołnierskiej grochówki.

Na uroczystość zapraszają: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast