Don't Miss
Home » Wiadomości » Zapraszamy na promocję albumu „Ptaki Gminy Borzęcin”

Zapraszamy na promocję albumu „Ptaki Gminy Borzęcin”

ptakiTakiego wydawnictwa o gminie Borzęcin jeszcze nie było. Publikacja autorstwa Krzysztofa Majki i Włodzimierza Stachonia stanowi unikatową dokumentację zasobności lokalnego środowiska w różnego rodzaju gatunki ptactwa, zamieszkującego tereny nizinne. To swoistego rodzaju encyklopedia wiedzy o „skrzydlatych braciach”, których wielość gatunków świadczy o niezwykłych walorach i wysokiej jakości ciągle przecież zmieniającego się środowiska naturalnego gminy Borzęcin. Niniejsza publikacja jest opowieścią o mieszkańcach obszarów zielonych i niedostępnych, ale także tych ucywilizowanych i tętniących życiem części naszej gminy.

Pomysł publikacji „Ptaki Gminy Borzęcin” zrodził się na bazie okazjonalnych obserwacji środowiska i nasłuchiwania odgłosów otoczenia. Wystarczy przecież wstać przed świtem, aby usłyszeć budzącą się do życia naturę, trele słowików i drozdów, by w ciągu dnia ogrzać się w promieniach wędrującego po nieboskłonie słońca, a o zmierzchu zanurzyć ponownie w koncertowej gamie ptasich dźwięków, przerywanej raz po raz rechotem żab. Ileż w tym pobudzającego zmysły piękna, w którym można się na chwilę zatracić; odpłynąć gdzieś tam, między korony drzew i trawy łąk, by zespolić się we wspólnej celebracji dnia i nocy.

Zapraszamy zatem na spotkanie autorskie połączone z prezentacją albumu „Ptaki Gminy Borzęcin”, które odbędzie się w czwartek 18 grudnia br. w Sali Domu Kultury w Borzęcinie. Dla każdego uczestnika spotkania – album gratis…

ug

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast