Don't Miss
Home » Wiadomości » Zaproszenie na uroczystość Święta Niepodległości

Zaproszenie na uroczystość Święta Niepodległości

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada, w ramach obchodów 94. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w Borzęcinie uroczystość upamiętniającą Pacyfikację Wsi Waryś połączona z obchodami III Gminnego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczną się o godz. 14:00 od uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym. Po niej uczestnicy przemaszerują na cmentarz parafialny, gdzie dokonane zostanie uroczyste poświęcenie i odsłonięcie Pomnika Ofiar Pacyfikacji Warysia, jaka miała miejsce 21 Września 1942 roku. Warto przypomnieć, że w trakcie tych tragicznych wydarzeń gestapowcy i żandarmi niemieccy zamordowali troje mieszkańców: Wiktorię Curyło, Franciszka Dzika i Jana Kwaśniaka, a 13 osób aresztowano.

Po odsłonięciu obelisku wszyscy udadzą się do centrum Borzęcina, gdzie przed budynkiem Domu Ludowego nastąpi złożenie wiązanek pod Pomnikiem Poległych. Na godz. 15:45  w Sali Imprez GOK organizatorzy planują rozpoczęcie wieczornicy patriotycznej,  podczas której usłyszeć będzie można między innymi relacje żyjących świadków pacyfikacji Warysia.

Wspólne świętowanie Dnia Niepodległości zakończy śpiewanie pieśni patriotycznych i ojczyźnianych oraz poczęstunek tradycyjną grochówką wojskową. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy w ten wyjątkowy dzień chcą się włączyć w świętowanie odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Wstęp wolny.

Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa zdjęć pn.„Drogi dochodzenia do wolności”. Organizatorami tego wydarzenia są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie, Zespół Szkół w Borzęcinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

kurier borzęcki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast