Don't Miss
Home » Religia » Zatańczyli dla Jana Pawła i Lilli / Tarnowski Gość Niedzielny

Zatańczyli dla Jana Pawła i Lilli / Tarnowski Gość Niedzielny

Dzieci, młodzież i dorośli – mieszkańcy Brzeska i regionu zatańczyli na miejskim rynku z okazji urodzin św. Jana Pawła II poloneza, taniec wielkanocny i tańce lednickie.

W tym roku taneczne spotkanie było również zadedykowane śp. Lilli Sztyler, która była inicjatorką brzeskich pląsów na miejskim rynku dla ojca św. Jana Pawła II.

– Na pewno chciałaby, żeby urodzinowy taniec dla ojca św. z racji jego urodzin, a także w ramach akcji „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II” był kontynuowany, żeby co roku spotykać się tutaj i wspólnie pamiętać o ojcu św. poprzez taniec. W skali Polski mieliśmy zawsze duży potencjał i musimy to kontynuować. A tańczymy już 7 raz – mówi Mariusz Niedziałkowski z Grupy Imprateam.

W tegorocznym tańcu wzięli udział m.in. Mali Krakowiacy, których choreografem była zmarłą niedawno Lilla Sztyler, a także tancerze ledniccy, młodzież i całe rodziny.

Spotkanie rozpoczął polonez w wykonaniu Małych Krakowiaków, a później zatańczyli go wszyscy uczestnicy otaczając tańcem całą płytę brzeskiego rynku.

Wszyscy mogli też wziąć udział w tańcach lednickich, które animowali wodzireje i tancerze ledniccy.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / Tarnowski Gość Niedzielny

 

Galeria zdjęć <==

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast