Nie przegap
Strona główna » Sport » Zawodnik z Brzeska na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach

Zawodnik z Brzeska na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach

130910125605klimczakW dniach 1-4 sierpnia 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

W zawodach, które rozgrywano w Hali Urania w Olsztynie wzięło udział ponad 700 zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii chłopców do lat 8 startował jedyny zawodnik z Brzeska – OLIWIER KLIMCZAK. W szachach błyskawicznych (tempo P6 + 4”, 11. rund) Oliwier, uzyskując 7.5 pkt, zajął 7. miejsce na 59 zawodników, natomiast w szachach szybkich (P15 + 10″, 11. rund) wywalczył 7 pkt i uplasował się na 15. miejscu na 69 zawodników. W ostatniej rundzie Oliwier zremisował z medalistą Pucharu Polski, wygrana w tej partii dawała 3. miejsce. Generalnie w zawodach Oliwier zanotował bardzo dobry bilans: 12 wygranych, 5 remisów i 5 porażek. Szczegółowe wyniki znajdują się poniżej.