Don't Miss
Home » Sport » Zawody strzeleckie z okazji 650-lecia lokacji Borzęcina

Zawody strzeleckie z okazji 650-lecia lokacji Borzęcina

DSCN1116W niedzielę 1 czerwca 2014 roku odbyły się Jubileuszowe Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Janusza Kwaśniaka z okazji 650-lecia lokacji Borzęcina. Bieleckie „Piekiełko” powitało uczestników słoneczną pogodą, co pozwoliło wielu pasjonatom strzelectwa nie tylko z okolic Bielczy, ale i z całego powiatu brzeskiego sprawdzić swoją formę sportową. Tym razem rywalizacja przyjęła formę dwuboju i rozgrywała się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i młodzików.

Pierwsza konkurencja odbyła się z karabinu KK z pozycji leżącej do tarczy ustawionej w odległości 50 metrów od stanowisk strzeleckich. Każdy zawodnik miał możliwość oddania trzech strzałów próbnych i ustalenia taktyki dla strzałów ocenianych. Na tym etapie należało oddać ich już 10 i to one właśnie liczone były do końcowej klasyfikacji.

W drugiej konkurencji uczestnicy musieli zmierzyć się z bronią krótką, czyli pistoletem. Zmieniły się też zasady. Odległość zmniejszono do 25 metrów, a pozycję wyjściową do strzału na stojącą. Nadal obowiązywały trzy strzały próbne, ale punkty liczyły się tylko z pięciu następnych strzałów ocenianych.

Ostateczna klasyfikacja polegała na zsumowaniu punktów z obu prób strzeleckich.

Wśród kobiet zwycięstwo i puchar zagarnęła Lucyna Zelek z wynikiem 162 punkty. Kolejne miejsca przypadły Monice Kasprzyk ze 152 punktami i Barbarze Bant, która ustrzeliła 101 punktów.

W męskim gronie główne trofeum wywalczył Ireneusz Jankowski (175 punktów). Zaledwie jeden punkt mniej zgromadził Dariusz Szawernoga (174 punkty), trzeci był Grzegorz Tokarz z wynikiem 166 punktów.

Co ciekawe, najmłodsi uczestnicy turnieju dorównywali formą starszym, bardziej doświadczonym strzelcom. Liderem w tej kategorii z wynikiem 146 punktów był Filip Drąg. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Widło (128 punktów) i Anna Widło (117 punktów).

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez pomysłodawcę zawodów, wójta gminy Janusza Kwaśniaka.

Niedzielne popołudnie w bieleckim lesie, przy ognisku ze smaczną pieczoną kiełbaską zakończyło się w dobrej, sportowej atmosferze. Nikt nie czuł się zawiedziony, ani pokonany. Jak podkreślali sami uczestnicy, najważniejsza była dobra zabawa.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast