Nie przegap
Strona główna » Sport » Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin

Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin

24 sierpnia 2012r., w ramach obchodów III Dni Gminy Borzęcin, na terenie stawów Niezależnej Wspólnoty Wędkarskiej w Przyborowie zostały zorganizowane „Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin, Czesława Małka”. Pogoda nie zawiodła, sprawiając, że zawody dla wielu uczestników i osób towarzyszących były sposobem na relaksujące popołudnie.

Do zawodów zgłosiło się 31 miłośników łowienia ryb w różnych grupach wiekowych. Amatorzy wędkowania skrupulatnie przygotowali się do konkursu, bo przecież od przynęty zależy sukces połowów, a zatem i wygrana. Rywalizacja spławikowo-gruntowa na dwie wędki rozpoczęła się o godz. 1500, niedługo po zbiórce zawodników i wylosowaniu stanowisk. Sędzią głównym był Wiesław Zając, jednak konkurs nadzorowali także przewodniczący Rady Gminy wraz z wójtem gminy Borzęcin. Cicha, spokojna okolica sprzyjała relaksowi na łonie natury.

Po zakończeniu rywalizacji, o godz. 1830, rozpoczęło się ważenie złowionych ryb w obecności członków jury. Dla wędkarzy to z pewnością nie była tylko rywalizacja, ale też możliwość wymiany doświadczeń (porównania sprzętu, przynęt, możliwości technicznych). Okazało się, że pierwsze miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin, Czesława Małka zdobył Władysław Godzik. Miejsca na podium zajęli również Robert Baryczko (miejsce II) i Adam Oleksiak (miejsce III), a za nimi uplasowali się Marek Wójcik (miejsce IV), Ignacy Koczwara (miejsce V), Mateusz Kogut (miejsce VI) i Dawid Grynastyl (miejsce VII).

Zwycięzcom wręczono nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Podsumowaniem tego dnia było wspólne grillowanie dla wszystkich uczestników i organizatorów.

– Zawody należały do udanych o czym świadczył dobry humor wszystkich przybyłych wędkarzy. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, której w tym miejscu nie zabrakło. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy ponownie za rok – komentuje Czesław Małek, przewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie.


Piotr Kania

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast