Nie przegap
Strona główna » Kultura » Żeby była poezja musi być ogień / zdjęcia

Żeby była poezja musi być ogień / zdjęcia

DSC_4204Kolejnym wydarzeniem, które odbyło się w ramach Miesiąca Papieskiego było spotkanie z księdzem – poetą Wacławem Buryłą.

Ksiądz Wacław Buryła jest autorem blisko 50 publikacji, tomików wierszy, antologii. Wydał między innymi „Rozmowy z Anną”, „Ślady na piasku”, „Szczęście , które boli”, „Zadrapany sercem”, „Otwieranie ciszy”, „Miłość szuka miejsca”, „Miłośnie”, „Przypływy i odpływy”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, a także od 1979 r organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka”. Z okazji Jubileuszu 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II opracował antologię poezji „Cud, który trwa” oraz zorganizował pielgrzymkę poetów do papieża poety.

Swoją przygodę z poezją rozpoczął już w szkole średniej. Sposobem na pokonanie własnej nieśmiałości było czytanie poezji w której odkrywał własne uczucia i emocje. Kiedy sam zaczął pisać, zrozumiał, że „żeby była poezja nie wystarczą słowa musi być ogień”, a poeta to człowiek, który patrzy na świat bardziej zakochanymi oczami.

Podczas spotkania ksiądz Buryła czytał zarówno swoje utwory, jak również zaprezentował wiersze innych poetów, którzy są dla niego ważni i których poezję ceni.

Po spotkaniu sympatycy poezji księdza mieli możliwość rozmowy z poetą a także pozyskania autografu.

PiMBP Brzesko

foto-Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast