Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej nagrodzony

Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej nagrodzony

dsc00182_800x450Czasopismo „Urania” oraz Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu zorganizowały konkurs dla szkół, w którym uczniowie szkół z całej Polski brali udział w astronomicznych przedsięwzięciach zaplanowanych na cały rok szkolny.

– Były to różnego rodzaju zajęcia, warsztaty i obserwacje dla uczniów – mówi dyrektor    Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej Tomasz Gurgul. – Podczas zajęć uczniowie mogli nauczyć się wiele rzeczy z zakresu astronomii. Za pomocą teleskopów, które posiadamy mogli obserwować wiele zjawisk, które zachodzą na niebie. Uczestniczyli w tworzeniu map nieba i ich odczytywaniu – dodaje dyrektor. Na każdym etapie rozwoju człowieka należy znaleźć odpowiedni język, tak aby odpowiednio trafić czy to dziecka czy do osoby dorosłej. Chociaż astronomii jako przedmiotu nauczania nie ma w podstawie programowej nauczania w szkole podstawowej i gimnazjum, to w obu szkołach w Porąbce Uszewskiej znaleźli się uczniowie bardzo chętni do obserwacji nocnego nieba i nauczania podstaw astronomii. – Najlepiej przekazują wiedzę osoby, które same kochają wszechświat i astronomię – mówi Sebastian Soberski, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i redaktor portalu Urania. – W tej szkole właśnie tak się zdarzyło. Jest tutaj grupa nauczycieli i dyrekcji, która stworzyła fantastyczne warunki do propagowania astronomii. Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej to już dobrze znana firma w Polsce. Kolejny raz wygrywają w konkursie przez nas zorganizowanym. Tym razem zajęli drugie miejsce. To nie jest przypadkowe. Warunki stworzone uczniom do pracy w tym miejscu są bardzo dobre – dodaje Sebastian Soberski. Tym razem szkołę nagrodzono teleskopem bardzo poręcznym do obserwacji planet. Za pomocą tego sprzętu będzie można dokładnie obserwować pierścienie Saturna czy pasy na Jowiszu.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast