Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zespół z Indonezji gościnnie w Gminie Dębno

Zespół z Indonezji gościnnie w Gminie Dębno

W dniach 23-30 lipca w Nowym Sączu odbywa się 25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”. Głównym założeniem wydarzenia jest wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy dziecięcymi zespołami regionalnymi z całego świata. Z okazji Festiwalu, do którego zakwalifikował się również Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, wczoraj do Gminy Dębno przyjechały dzieci z Indonezji.

Młodzi tancerze zostali powitani przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Każde z dzieci otrzymało zestaw upominków promujących nasz region. Następnie członkowie zespołu zwiedzili zabytkowy Zamek w Dębnie. Po południu dzieci udały się do Łoniowej, gdzie wystąpiły w pokazie tanecznym wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”. Zagraniczni goście mieli okazję nauczyć się między innymi jak tańczyć „krakowiaka”.  Członkowie obu zespołów udali się wspólnie do Nowego Sącza, gdzie w czwartek wystąpią podczas dnia polsko-indonezyjskiego.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast