Don't Miss
Home » Wiadomości » Zgubił się w lesie – z pomocą przyszli dzielnicowi

Zgubił się w lesie – z pomocą przyszli dzielnicowi

Mieszkaniec Niepołomic, który zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów zwrócił się o pomoc do policjantów. Dzięki ich wskazówkom 63-latek bez problemu odnalazł drogę powrotną do pozostawionego przy leśnej polanie samochodu.

1 lipca br. przed godziną 10.00 do dyżurnego brzeskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który zgubił się w lesie w Iwkowej i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej do samochodu.

Na interwencję zostali skierowani dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie, którzy od razu skontaktowali się telefonicznie z zagubionym mężczyzną. Ten opisał im miejsce, gdzie pozostawił samochód i w którym kierunku poszedł. Dzielnicowi dzięki dobrej znajomości terenu bez problemu odnaleźli pozostawiony w pobliżu leśnej polany samochód. W międzyczasie jeden z nich pozostawał w stałym kontakcie telefonicznym z 63-latkiem prosząc go o opisanie miejsca, w którym się znajduje. Policjant znając topografię tych terenów leśnych był w stanie zlokalizować mężczyznę i na bieżąco telefonicznie wskazywał mu drogę powrotną. Już po kilku minut do patrolu, który oczekiwał przy samochodzie, cały i zdrowy wyszedł z lasu zagubiony 63-latek. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przyjechał na grzyby i stracił orientację w lesie. Wyraził przy tym ogromną wdzięczność za szybką i sprawną pomoc.

Pamiętajmy, aby wybierając się do lasu mieć zawsze przy sobie naładowany telefon komórkowy, by w razie potrzeby wezwać pomoc.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast