Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » ZIELONE SZKOŁY – tradycją PSP w Sterkowcu / zdjęcia

ZIELONE SZKOŁY – tradycją PSP w Sterkowcu / zdjęcia

IMG_0078Zielona szkoła to popularna forma realizacji programu nauczania w szkole, w trakcie kilkudniowego wyjazdu uczniów wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe. Tego typu wyjazd stanowi kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania.

Od 15 czerwca do 23 czerwca uczniowie klas II – VI  ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława BM ze Sterkowca przebywali na zielonej szkole w Darłówku, realizując program dydaktyczno-wychowawczo-profilaktyczny “Żyj zdrowo, czyli aktywnie, ekologicznie i bez nałogowo” opracowany przez nauczycielki  – Marię Dąbrowa-Legutko, Ewę Wojas i Magdalenę Jankowską-Polek.

Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenia w klimacie Morza Bałtyckiego. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły liczne atrakcje, zabawy, wycieczki oraz piękna pogoda i przyjazna atmosfera.

 – Nasza szkoła nie jest nudna – zwłaszcza wtedy, gdy zajęcia odbywają się podczas wyjazdów – mówili uczestnicy zielonej szkoły ze Sterkowca.

Wyjazd wsparli sponsorzy m.in. Urząd Miejski w Brzesku oraz firma May-Mat ze Szczepanowa.

SP Sterkowiec / IB

1 komentarz

  1. o matko – ale starocie dajecie

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast