Don't Miss
Home » Wiadomości » Zielonka w Turcji

Zielonka w Turcji

DSC04418-nUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odwiedzili Turcję, w dniach 27.05 – 01.06.2014 r. w ramach programu Comenius – „Uczenie się przez całe życie”.

W projekcie pod hasłem „Nie tylko budować mosty, lecz także z nich korzystać – zawody i ich środowiska pracy” bierze udział młodzież z Polski, Turcji, Niemiec i Szwajcarii.

Nasi uczniowie wraz z rówieśnikami z innych krajów odwiedzili w Aksaray zakłady pracy i przeprowadzili w międzynarodowych grupach ankiety: w piekarni, w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i firmach mechatronicznych. Wyniki swoich prac opracowane wspólnie z innymi uczestnikami projektu przedstawili w formie prezentacji multimedialnych w szkole w Turcji.

Uczniowie zwiedzili także zabytki Aksaray: Egri Minare, Ulu Cami, Zinciriye Medrese, meczety, fabrykę Mercedesa i rejon Kapadocji wraz z podziemnym miastem.

Dzięki wspólnej pracy w międzynarodowych grupach młodzież doskonaliła słownictwo zawodowe w języku niemieckim i angielskim, nawiązała nowe przyjaźnie i miała doskonałą okazję do używania języka obcego w sytuacjach dnia codziennego.

 —

Marta Aleksiewicz-Drab

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast