Nie przegap
Strona główna » Kultura » Zimowe Spotkania przy Piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie na Zamku w Dębnie

zamekzdjecie24 listopada o godz. 16.00 w Muzeum Zamek w Dębnie odbędą się Zimowe Spotkania przy Piwie, które wzbogaci koncert muzyki rosyjskiej przygotowany w ramach realizowanego w tym roku projektu „Rodzime krajobrazy, egzotyczne pejzaże”. W repertuarze koncertu usłyszymy m. in. fragmenty z Dziadka do orzechów, Jeziora łabędzi Piotra Czajkowskiego, z tańców połowieckiech Borodina, kompozycje Myroslava Skoryka, oraz innych ukraińskich kompozytorów. Koncert wykona TRIO KAMERALNE FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ.

Zespół od 20 lat prowadzi działalność artystyczną, prezentując różnorodną stylistycznie muzykę – począwszy od renesansu, aż do czasów współczesnych. W repertuarze ma wielkie dzieła operowe, baletowe oraz musicale. Trio brało udział w festiwalach Muzyki Sakralnej w Miechowie, Muzyki Żydowskiej w Tarnowie, Szlaku Polskiego Renesansu w Krakowie, w Dniach Telemanna w Pszczynie. Występuje na koncertach w licznych ośrodkach kultury województwa świętokrzyskiego i ościennych.

Lidia Chmielewska
Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym. W Filharmonii Świętokrzyskiej pracuje jako altowiolistka od 1992. Była pedagogiem w szkołach muzycznych w Kielcach, Końskich i Ostrowcu Św. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Łodzi.. Występowała w studenckiej orkiestrze Polish Camerata. Brała udział w festiwalach Jeunesses Musicales. Jest także poetką – wydała trzy tomiki wierszy.

Helena Ponomarenko
Skrzypaczka-solistka Filharmonii Świętokrzyskiej, w Kielcach pracuje od 1993. Ukończyła Konserwatorium we Lwowie. Pracowała w teatrze Operetka w Kijowie. W Kijowie wspólnie z siostrą skrzypaczką występuje na koncertach kameralnych. Była koncertmistrzem orkiestry kameralnej Collegium Musicum, a także członkiem kwartetu Omega.

Edyta Piwowarczyk
Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Krakowie zatrudniona została w PSM I i II st. w Kielcach jako nauczyciel fortepianu i przedmiotów ogólnomuzycznych, a także jako akompaniator. Od wielu lat współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską, biorąc udział w koncertach (partie fortepianu, klawesynu i organów, akompaniator) i audycjach muzycznych. Na koncie artystycznym ma nagrania płyt z Martą Złotnicką oraz z Triem Kameralnym. We współpracy z innymi nauczycielami ora z KCK i Teatrem im. S. Żeromskiego wyreżyserowała bajki muzyczne Piotruś Pan i Bursztynowa księżniczka.

Po koncercie zapraszamy wszystkich do Sali pod Słupem na wernisaż wystawy Zofii Gołebiowskiej – Tabaszewskiej pt. “Z aniołami w tle”.

Zofia Gołębiowska – Tabaszewska urodziła się w Bielsku – Białej. Jest absolwentką Liceum Pedagogicznego, ukończyła polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu.
Od 1973 do 2005 roku pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jako nauczyciel – polonista. Od 1992 roku, obok pracy pedagogicznej, zajmuje się działalnością plastyczną.
W latach 2003, 2004, 2005, brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Myślenicach, w 2005 roku ponadto w plenerze ceramicznym w Nowym Wiśniczu. W listopadzie 2005 roku została przyjęta w poczet artystów plastyków zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków „Sztuka Użytkowa” w Toruniu.
Miała dotąd około 40 wystaw indywidualnych, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Myślenicach, Bielsku – Białej, Nowym Wiśniczu, Suchej Beskidzkiej, Bochni, Chrzanowie, Libiążu, Brzesku.
Wystawy poplenerowe: „Ceramiczne Dialogi” na Zamku w Wiśniczu oraz wystawy Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w kraju i za granicą (Ukraina i Słowacja).
Prowadzi też grupę teatralną w Tarnowie – Mościcach.
Zimowe, wieczorne spotkanie zakończymy przy degustacji piwa.

muzeum.tarnow.pl

1 komentarz

  1. Dobrze ze dajecie informację przed koncertem a nie sprawozdanie po

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast