Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zlot pojazdów zabytkowych w Brzesku

Zlot pojazdów zabytkowych w Brzesku

22 kwietnia w Brzesku odbyło się Klasyczne Rozpoczęcie sezonu. Jest doroczna impreza – zlot  miłośników zabytkowych pojazdów, którzy po zimie wyprowadzają swoje samochody z garaży.

W brzeskim zlocie wzięło udział ponad 60 samochodów z całej Polski południowej. Były wśród nich klasyczne pojazdy PRL – u takie jak: syrenki, małe i duże fiaty, polonezy oraz żuk,  prawdziwa radziecka limuzyna jaką była wołga, a także legendy światowej motoryzacji m.in. lancia delta, volkswageny „garbusy”, czy mercedesy „beczki”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:15 Mszą św. w brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy przewodniczył ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii  od lat związany z tarnowskimi miłośnikami volkswagena. Po nabożeństwie uczestnicy przejechali kolumną przez miasto, a następnie udali się do Dołęgi, gdzie zwiedzali zabytkowy dwór. Zlot zakończył się koło kościoła w Szczepanowie, gdzie na uczestników czekały ciepłe kiełbaski z grilla. Ks. Władysław Pasiut proboszcz szczepanowskiej parafii oprowadził gości po Bazylice.

O bezpieczeństwo podczas zlotu dbali brzescy policjanci oraz strażacy ochotnicy z Brzeska, Szczepanowa i Borzęcina. Organizatorzy już zapowiadają, że w przyszłym roku w Brzesku odbędzie się kolejne rozpoczęcie sezonu.

GH

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast