Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zlot pojazdów zabytkowych w Brzesku

Zlot pojazdów zabytkowych w Brzesku

22 kwietnia w Brzesku odbyło się Klasyczne Rozpoczęcie sezonu. Jest doroczna impreza – zlot  miłośników zabytkowych pojazdów, którzy po zimie wyprowadzają swoje samochody z garaży.

W brzeskim zlocie wzięło udział ponad 60 samochodów z całej Polski południowej. Były wśród nich klasyczne pojazdy PRL – u takie jak: syrenki, małe i duże fiaty, polonezy oraz żuk,  prawdziwa radziecka limuzyna jaką była wołga, a także legendy światowej motoryzacji m.in. lancia delta, volkswageny „garbusy”, czy mercedesy „beczki”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:15 Mszą św. w brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy przewodniczył ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii  od lat związany z tarnowskimi miłośnikami volkswagena. Po nabożeństwie uczestnicy przejechali kolumną przez miasto, a następnie udali się do Dołęgi, gdzie zwiedzali zabytkowy dwór. Zlot zakończył się koło kościoła w Szczepanowie, gdzie na uczestników czekały ciepłe kiełbaski z grilla. Ks. Władysław Pasiut proboszcz szczepanowskiej parafii oprowadził gości po Bazylice.

O bezpieczeństwo podczas zlotu dbali brzescy policjanci oraz strażacy ochotnicy z Brzeska, Szczepanowa i Borzęcina. Organizatorzy już zapowiadają, że w przyszłym roku w Brzesku odbędzie się kolejne rozpoczęcie sezonu.

GH

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast