Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złota: Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej

Złota: Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej

DSC_03921 lipca 2013 roku MOKSiR złożył wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 dla małych projektów pn. „Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Złota”. Obecnie jesteśmy na etapie uzupełnień do wniosku i mamy nadzieję, że w kwietniu przyszłego roku zakończymy jego realizację.

Celem naszego projektu jest podniesienie jakości życia społeczności lokalnej oraz poprawa infrastruktury pełniącej funkcje społeczno-kulturalne poprzez remont i modernizację Świetlicy Wiejskiej w Złotej wraz z zagospodarowaniem terenu.

MOKSiR od ponad 20 lat prowadzi różnokierunkową działalność w ramach, której organizuje wydarzenia kulturalne, inicjuje działania społeczne oraz prowadzi zajęcia edukacyjne. Między innymi zadania te realizuje w Świetlicy Wiejskiej w Złotej.

Świetlica w Złotej działa przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie od 2009 roku. Jest miejscem integracji lokalnego społeczeństwa i jest ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców. Korzystają z niej dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy gminy. Uczestnicy Świetlicy biorą udział w różnych zajęciach, m.in.: w zajęciach plastycznych, dydaktycznych, zajęciach komputerowych oraz rekreacyjnych. Organizowane są zabawy, konkursy, imprezy okolicznościowe takie jak: Kolędowanie – Opłatek, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Święto Rodziny, Gminne Dożynki, Dzień Edukacji, Święto Niepodległości, Andrzejki, Mikołajki. Wśród wielu form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Prace te eksponowane są na gazetkach, dekorują świetlicę.

Niestety zajęcia prowadzone były w trudnych warunkach lokalowych, brakowało nam przestronnej sali, która mogłaby pomieścić więcej osób. Dojście do Świetlicy również wymagało remontu i modernizacji. Mając na uwadze podniesienie jakości życia społeczności lokalnej chcemy poprawić wygląd estetyczny świetlicy i teren do niej przyległy oraz zadbać o bezpieczeństwo jej użytkowników. Dzięki poprawie standardu świetlicy będziemy mogli jeszcze bardziej efektywniej wykorzystywać ten obiekt, na realizację wielu różnego rodzaju imprez, wydarzeń, inicjatyw kulturalnych i społecznych.

W ramach wniosku przewidujemy wykonać: remont i modernizację chodnika z płytek chodnikowych do świetlicy, wykonanie opaski z płyt betonowych przy budynku, wymianę stolarki zewnętrznej, ocieplenie budynku, remont balustrady, remont posadzki w pomieszczeniu świetlicy.

Planujemy także wykonać: tablicę informacyjno-promocyjną oraz zdjęcia przedstawiające zabytki kulturowe i historyczne oraz zasoby przyrodnicze gminy Czchów.

EO

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast