Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złota: Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej

Złota: Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej

DSC_03921 lipca 2013 roku MOKSiR złożył wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 dla małych projektów pn. „Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Złota”. Obecnie jesteśmy na etapie uzupełnień do wniosku i mamy nadzieję, że w kwietniu przyszłego roku zakończymy jego realizację.

Celem naszego projektu jest podniesienie jakości życia społeczności lokalnej oraz poprawa infrastruktury pełniącej funkcje społeczno-kulturalne poprzez remont i modernizację Świetlicy Wiejskiej w Złotej wraz z zagospodarowaniem terenu.

MOKSiR od ponad 20 lat prowadzi różnokierunkową działalność w ramach, której organizuje wydarzenia kulturalne, inicjuje działania społeczne oraz prowadzi zajęcia edukacyjne. Między innymi zadania te realizuje w Świetlicy Wiejskiej w Złotej.

Świetlica w Złotej działa przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie od 2009 roku. Jest miejscem integracji lokalnego społeczeństwa i jest ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców. Korzystają z niej dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy gminy. Uczestnicy Świetlicy biorą udział w różnych zajęciach, m.in.: w zajęciach plastycznych, dydaktycznych, zajęciach komputerowych oraz rekreacyjnych. Organizowane są zabawy, konkursy, imprezy okolicznościowe takie jak: Kolędowanie – Opłatek, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Święto Rodziny, Gminne Dożynki, Dzień Edukacji, Święto Niepodległości, Andrzejki, Mikołajki. Wśród wielu form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Prace te eksponowane są na gazetkach, dekorują świetlicę.

Niestety zajęcia prowadzone były w trudnych warunkach lokalowych, brakowało nam przestronnej sali, która mogłaby pomieścić więcej osób. Dojście do Świetlicy również wymagało remontu i modernizacji. Mając na uwadze podniesienie jakości życia społeczności lokalnej chcemy poprawić wygląd estetyczny świetlicy i teren do niej przyległy oraz zadbać o bezpieczeństwo jej użytkowników. Dzięki poprawie standardu świetlicy będziemy mogli jeszcze bardziej efektywniej wykorzystywać ten obiekt, na realizację wielu różnego rodzaju imprez, wydarzeń, inicjatyw kulturalnych i społecznych.

W ramach wniosku przewidujemy wykonać: remont i modernizację chodnika z płytek chodnikowych do świetlicy, wykonanie opaski z płyt betonowych przy budynku, wymianę stolarki zewnętrznej, ocieplenie budynku, remont balustrady, remont posadzki w pomieszczeniu świetlicy.

Planujemy także wykonać: tablicę informacyjno-promocyjną oraz zdjęcia przedstawiające zabytki kulturowe i historyczne oraz zasoby przyrodnicze gminy Czchów.

EO

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast