Don't Miss
Home » Wiadomości » Złote Gody – przeżyli ze sobą pół wieku

Złote Gody – przeżyli ze sobą pół wieku

W tym roku Dostojni Jubilaci świętowali swoje Złote Gody 9 grudnia w Bacówce „Biały Jeleń” w Iwkowej. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Iwkowianie”. Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej uhonorował małżonków medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, życząc im kolejnych wspólnych lat przeżytych w spokoju i w otoczeniu rodziny, która jest największą wartością. Pamiątkowe dokumenty wręczyła jubilatom przewodnicząca Rady Gminy Dorota Kwaśna, a kwiaty dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wojciech Hila. Pomimo wielu ślubów, jakie miały miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iwkowej w roku 1967 (było ich 41), jubileuszu w gminie doczekały tylko 4 pary małżeńskie, Zofia i Stefan Kuklowie z Drużkowa Pustego, Maria i Jan Nowakowie z Kątów, Janina i Marian Marcowie oraz Halina i Kazimierz Klimkowie z Iwkowej. Natomiast w uroczystości wzięły udział 2 pary małżeńskie wraz z dziećmi i wnukami.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrali na Bacówce:
1. Maria i Jan Nowakowie z Kątów
2. Janina i Marian Marcowie z Iwkowej.

W tym pięknym dniu tak niezwykłego jubileuszu wielką radością i zaszczytem było spotkanie władz gminy z Jubilatami, które stało się okazją do podziękowań za ich trud włożony we wspólnie przeżyte lata, za pracę na rzecz własnych rodzin, najbliższego otoczenia i całej gminy.


Jadwiga Serafin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast