Don't Miss
Home » Wiadomości » Złote Gody w Iwkowej

Złote Gody w Iwkowej

W grudniu w gminie Iwkowa odbędzie się uroczystość Złotych Godów Małżeńskich czyli 50 – lecia zawarcia małżeństwa. – Jak co roku robimy ukłon w stronę osób, które wytrwały 50 lat w związku małżeńskim – mówi wójt gminy Bogusław Kamiński. – Organizujemy na terenie gminy spotkanie obchodzących akurat ten wspaniały jubileusz par małżeńskich wraz z rodzinami. Jest to duże wyzwanie dla nas, ponieważ bardzo często są to dość liczne rodziny dochodzące nawet do dwudziestu osób – dopowiada wójt.

Zadaniem takich spotkań jest integracja mieszkańców gminy i pokazywanie dobrego wzorca. Małżeństwo trwające pięćdziesiąt lat jest bardzo ważne dla rodziny, ale nie tylko, bo również dla społeczności lokalnej. Bardzo często zdarza się, że na spotkanie przyjeżdża rodzina z najdalszych zakątków Polski, a także zza granicy. Jest to więc możliwość spotkania się z dawno niewidzianymi członkami rodziny i znajomymi. Możliwość powspominania, przypomnienia dawnych czasów i poznania młodszych członków rodziny ze sobą. Zwykle uroczystości organizowane są w domu weselnym, a więc sceneria również przypomina tę, która towarzyszyła parom małżeńskim przed laty.

W tym roku  wszystko odbędzie się w Bacówce „Biały Jeleń”. Zgromadzonym gościom będzie śpiewał i przygrywał zespół regionalny. W tym roku w Złotych Godach weźmie udział cztery pary wraz z rodzinami.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast