Don't Miss
Home » Wiadomości » Złote Wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku

Złote Wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku

dsc_0292-123 listopada Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku zdobyło złote – najwyższe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych.

Wyróżnienie, z rąk Henryka Gołębiewskiego – Prezesa Zarządu Głównego PTSM oraz Andrzeja Kadłubka – Członka ZG PTSM, odebrała Jolanta Bach – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku.

Odznaczenia są przyznawane w stopniu brązowym, srebrnym i złotym dla najlepszych schronisk młodzieżowych z terenu całej Polski. Ocenie podlega działalność wychowawcza, warunki zakwaterowania i pobytu, prowadzenie właściwej informacji turystyczno-krajoznawczej oraz ilość przyjętych turystów. Pierwszym szczeblem oceniającym i weryfikującym działalność schroniska jest Zarząd Oddziału PTSM. Schroniska z terenu województwa małopolskiego podlegają oddziałowi w Krakowie, a następnie Komisji OKWSM PTSM.

O najwyższe wyróżnienie w stopniu złotym corocznie ubiega się około dwustu schronisk, a otrzymuje je ok. trzydziestu. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku już po raz szósty zostało uhonorowane złotem. W tym roku Gala Finałowa miała miejsce w Schronisku Młodzieżowym we Wrocławiu. Warto wspomnieć, że w 2010 roku –  Jubileuszowe 50 Ogólnopolskie Współzawodnictwo Schronisk Młodzieżowych miało miejsce w Brzesku. Była to bardzo prestiżowa uroczystość, zarówno dla brzeskiego schroniska jak i dla powiatu. Nasze miasto zaszczyciło wówczas wiele znamienitych osób z terenu całej Polski wraz z przedstawicielami PTSM jak też Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Ogólnopolskie Współzawodnictwo Schronisk Młodzieżowych jest organizowane pod Patronatem MEN, stąd też Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku otrzymało List Gratulacyjny Ministra Edukacji Narodowej z podziękowaniem za skuteczne i twórcze działania na rzecz rozwoju turystyki oraz z życzeniami wielu sukcesów w realizacji nowych wyzwań dla wszystkich pracowników SSM.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast