Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złote Wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku

Złote Wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku

dsc_0292-123 listopada Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku zdobyło złote – najwyższe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych.

Wyróżnienie, z rąk Henryka Gołębiewskiego – Prezesa Zarządu Głównego PTSM oraz Andrzeja Kadłubka – Członka ZG PTSM, odebrała Jolanta Bach – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku.

Odznaczenia są przyznawane w stopniu brązowym, srebrnym i złotym dla najlepszych schronisk młodzieżowych z terenu całej Polski. Ocenie podlega działalność wychowawcza, warunki zakwaterowania i pobytu, prowadzenie właściwej informacji turystyczno-krajoznawczej oraz ilość przyjętych turystów. Pierwszym szczeblem oceniającym i weryfikującym działalność schroniska jest Zarząd Oddziału PTSM. Schroniska z terenu województwa małopolskiego podlegają oddziałowi w Krakowie, a następnie Komisji OKWSM PTSM.

O najwyższe wyróżnienie w stopniu złotym corocznie ubiega się około dwustu schronisk, a otrzymuje je ok. trzydziestu. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku już po raz szósty zostało uhonorowane złotem. W tym roku Gala Finałowa miała miejsce w Schronisku Młodzieżowym we Wrocławiu. Warto wspomnieć, że w 2010 roku –  Jubileuszowe 50 Ogólnopolskie Współzawodnictwo Schronisk Młodzieżowych miało miejsce w Brzesku. Była to bardzo prestiżowa uroczystość, zarówno dla brzeskiego schroniska jak i dla powiatu. Nasze miasto zaszczyciło wówczas wiele znamienitych osób z terenu całej Polski wraz z przedstawicielami PTSM jak też Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Ogólnopolskie Współzawodnictwo Schronisk Młodzieżowych jest organizowane pod Patronatem MEN, stąd też Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku otrzymało List Gratulacyjny Ministra Edukacji Narodowej z podziękowaniem za skuteczne i twórcze działania na rzecz rozwoju turystyki oraz z życzeniami wielu sukcesów w realizacji nowych wyzwań dla wszystkich pracowników SSM.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast