Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złoto na Chmielakach dla Radlera Okocim!

Złoto na Chmielakach dla Radlera Okocim!

Pierwsze miejsce w kategorii „Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy” zdobył Okocim Radler Truskawka z kwiatem lipy. To kolejny medal dla piwa warzonego w Browarze Okocim, przyznany w Konsumenckim Konkursie Piw, który co roku odbywa się podczas ogólnopolskiego święta chmielarzy i piwowarów „Chmielaki” w Krasnymstawie.

Nagrodzony Okocim Radler Truskawka z kwiatem lipy to kompozycja wyrazistych, owocowych smaków i piwnej goryczki okocimskiego lagera uwarzonego z trzech składników – wody, słodu jęczmiennego i chmielu. Przyjemną słodycz truskawki równoważy delikatny i rześki kwiat lipy. Ten lekki radler, będący połączeniem  Jasnego Okocimskiego oraz owocowo-kwiatowej lemoniady idealnie sprawdza się w upalne dni, doskonale orzeźwia i gasi pragnienie.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, bo jak co roku konkurencja była silna. Kolejny medal to potwierdzenie, że nasze piwa są doceniane pod względem smaku przez konsumentów, a przecież o to chodzi w naszym fachu – mówi Paweł Zych, piwowar z browaru Okocim.

Pierwsza edycja Konsumenckiego Konkursu Piw odbyła się w 1983 r. To obecnie największy krajowy konkurs, uwzględniający w swych kategoriach najnowsze światowe trendy piwne i rodzime realia rynkowe. W tym roku zgłoszono do niego ponad 350 piw, a nagrody przyznano w 26 kategoriach i w kategorii specjalnej – „Najlepsze piwo z polskimi odmianami chmielu”. Jurorzy dokonywali oceny sensorycznej trunków na podstawie specjalnie opracowanego arkusza, obejmującego m.in. ocenę smaku i aromatu, barwy, goryczki, nasycenia oraz pienistości piwa.

Konsumencki Konkurs Piw rozstrzygnięto 19 sierpnia 2018 r. podczas Chmielaków Krasnostawskich. Jest on o tyle ważny dla browarów i piwowarów, że piwa oceniają konsumenci stanowiący większość składu jury.

carlsbergpolska.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast