Don't Miss
Home » Wiadomości » Zmarł Michał Mikuliński

Zmarł Michał Mikuliński

mikulinski_michal_1Z przykrością informujemy, że wczoraj, w wieku 86 lat po ciężkiej chorobie zmarł długoletni zawodnik, działacz oraz prezes Okocimskiego Klubu Sportowego Michał Mikuliński.

Michał Mikuliński urodził się w 1931 roku. Do Okocimskiego Klubu Sportowego przystąpił jako zawodnik w 1948 roku mając niespełna 17 lat. Był członkiem legendarnej drużyny, która w sezonie 1950/51 awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Po zakończeniu kariery piłkarskiej aktywnie działał na rzecz OKS. Na początku lat 80-tych pełnił funkcję wiceprezesa, a następnie p.o. prezesa klubu, by w latach 1982-85 ponownie zasiadać w zarządzie jako wiceprezes. W okresie od 12.11.1985 do 03.04.1987 Michał Mikuliński był prezesem Okocimskiego Klubu Sportowego. Następnie, do 19.12.1991 pełnił funkcję wiceprezesa OKS.

mikulinski_michal_2

Michał Mikuliński (pierwszy z lewej) w towarzystwie Kazimierza Górskiego oraz ówczesnego prezesa OKS Mieczysława Mietły podczas obchodów jubileuszu 60-lecia klubu w 1993 roku / Fot. Marek Szczupak

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w najbliższą sobotę 22 października o godzinie 12:00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz Komunalny.

mikulinski_michal_3

Michał Mikuliński (trzeci od lewej) podczas obchodów jubileuszu 60-lecia OKS w 1993 roku / Fot. Bogusław Hajduk

Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego, sztab trenerski oraz zawodnicy pragną złożyć rodzinie Zmarłego najszczersze kondolencje.

okocimski.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast